Po sunkių kovų laukia nauji iššūkiai Pereiti į pagrindinį turinį

Po sunkių kovų laukia nauji iššūkiai

2008-11-11 09:00
Po sunkių kovų laukia nauji iššūkiai
Po sunkių kovų laukia nauji iššūkiai / Darijos Vasiliauskienės nuotr. Pokyčiai: antrąjį kėlinį klaipėdiečiai (balti marškinėliai) sugebėjo sustabdyti "Šviesos-Savanorio" atakas ir švęsti pergalę.

Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" rankininkai Lietuvos čempionate šventė dvi svarbias pergales – namie įveikė Alytaus "Almeidą-Marisą" 34:23 ir Vilniaus VPU "Šviesą-Savanorį" 31:28.

Dzūkai įveikti lengvai

Abejos rungtynės klostėsi pagal skirtingą scenarijų. Dzūkus uostamiesčio rankininkai pribloškė iškart. Išsiveržę į priekį 7:1, klaipėdiečiai iki pertraukos išlaikė solidžią persvarą, o ilsėtis išėjo pirmaudami 20:13.

Po pertraukos "Dragūno" rankininkai nemažino tempo. Jie ilgai neieškojo progų mesti ir spragų prie 6 m linijos, o daugelį įvarčių  pelnė rengdami greitas atakas. Klaipėdiečių komandos senbuviai neprisimena, kad per visas rungtynes buvo uždirbtas tik vienas 7 m baudinys.

Nors antrasis kėlinys neturėjo kelti nerimo "Dragūno" vyriausiajam treneriui Artūrui Juškėnui, tačiau strategas prisipažino, kad ramybę tarsi teikęs didelis skirtumas – žiūrovams nematoma pusė.

"Pirmavome, tačiau mačiau, kad žaidėjai rungtyniavo neužtikrintai, – atviravo A.Juškėnas. – Norėčiau, kad mano auklėtiniai, iš tikrųjų būdami stipresni, tokiais aikštėje iš tikrųjų ir jaustųsi, žaistų solidžiau."

Pergalę lėmė greitis

Kitą dieną uostamiesčio rankininkai susirėmė su sostinės "VPU Šviesos-Savanorio" komanda.

Pirmąjį kėlinį svečiai nuolat rasdavo spragų "Dragūno" gynyboje. Pelnę 15 įvarčių, o praleidę 17, per pertrauką klaipėdiečiai ieškojo būdų, kaip pagerinti gynybą.

Vyriškas pokalbis davė vaisių. Laimėję atkarpą 3:0, klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 18:17. Tačiau netrukus įkrito į duobę, iš kurios išsikapstė su pakankamai mažu nuostoliu. Per šešias minutes neįmetę nė įvarčio, jie ir praleido nedaug – tik du.

Vėliau žaidimas išsilygino. Lemiami įvykiai pradėjo klostytis laikrodžiui skaičiuojant paskutiniąsias 10 min. 51 min. klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 27:25, netrukus padidino skirtumą iki 31:27, kurio užteko pergalei.

"Sėkmę lėmė po pertraukos sustyguota gynyba ir greitos bei rezultatyvios mūsų atakos", – laimėti padėjusius veiksnius vardijo A.Juškėnas.

Abu mačus žais Bulgarijoje

Šią savaitę klaipėdiečių laukia trejos dar svarbesnės rungtynės. Šiandien 19 val. Klaipėdoje vyks šalies čempionato kova su Kauno "Lūšimi-Sanistal", šeštadienį ir sekmadienį – dvejos Europos rankinio federacijos Iššūkio taurės rungtynės Bulgarijoje su Dobryčo "HK Dobrudja".

Apie kitais metais 50-metį švęsiančią bulgarų komandą klaipėdiečių treneris turi mažai informacijos.

"Šiuo metu šis klubas savo šalies pirmenybėse užima trečiąją vietą, – negausia informacija su dienraščiu dalijosi strategas. – Žinant, kad Bulgarijos rankinis – ne stebuklingo lygio, neprarandame vilties patekti į kitą etapą."

Dėl pinigų stygiaus Lietuvos komanda sutiko abejas rungtynes žaisti svetur.

"Į Dobryčą, esantį netoli Varnos, autobusu išvyksime po rungtynių su "Lūšimi-Sanital", – laukiančios kelionės vargais dalijosi A.Juškėnas. – Į ką kreipėmės, niekas negalėjo padėti, todėl turėjome susitaikyti su tuo, kad Klaipėdos sporto aistruoliai nematys tarptautinių rungtynių."

Nepaisant to, stratego teigimu, visi žaidėjai pasiryžę kautis, nėra sunkiai traumuotų rankininkų.

"Kiek baiminuosi teisėjų, kurie bus iš Kosovo, – neslėpė treneris. – Rungtynių komisaras – moldavas. Tad sunku tikėtis objektyvaus teisėjavimo. Tačiau stengsimės nepralaimėti."


Rezultatai

"Žemaitijos dragūnas"– "Almeda-Marisa" – 34:23 (20:13). R.Vaičikauskas 7, D.Matutis ir G.Juška po 6, S.Liutikas ir A.Šrederis po 4/ G.Adamkevičius 11 (4 iš 7 m), L.Paliušis ir J.Šilalė po 4.

"Žemaitijos dragūnas"–VPU "Šviesa-Savanoris" 31:28 (15:17). G.Juška 11 (4), S.Liutikas, D.Matutis ir R.Vaičikauskas po 4/ V.Trainavičius 9 (1), A.Diržinauskis ir E.Lipinskas (1) po 5, A.Švilpa 4.

"Almeida-Marisa"– RK "Grifas-KKSC" 35:35 (14:17)

HC "Vilnius"– "Granitas-Karys" 30:34 (11:18)

RK "Grifas-KKSC"– "Universitetas" 25:34 (12:19)

HC "Vilnius"– "Universitetas" 24:34 (12:17)

"Lūšis-Sanistal"– "Ūla" 33:24 (13:09)

"Lūšis-Sanistal"– VPU "Šviesa-Savanoris" 34:25 (13:12)

Turnyro lentelė

Vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai

1. "Granitas-Karys"  8  6  2  0  255:231  14
2. "Lūšis-Sanistal"  9  6  2  1  264:236  14
3. "Universitetas"  9  5  3  1  264:258  13
4. VPU "Šviesa-Savanoris"  9  5  1  3  268:259  11
5. HC "Vilnius"  9  5  1  3  259:254  11
6. "Žemaitijos dragūnas"  9  4  1  4  259:240  9
7. "Almeida-Marisa"  9  2  1  6  245:270  5
8. "Ūla"  9  1  0  8  246:282  2
9. RK "Grifas-KKSC"  9  0  1  8  241:291  1

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų