Po 5 val. trilerio serbas N. Djokovičius tapo Vimbldono turnyro čempionu

Sekmadienį Londone (Didžioji Britanija) finišavusiame prestižiniame Vimbldono teniso turnyre triumfavo pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Djokovičius. Jis reto grožio finale 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-3) nugalėjo 37-erių metų šveicarą Rogerį Federerį (3-ioji pasaulio raketė).

Mačas truko 4 val. 55 min. Tai yra ilgiausiai trukęs finalas Vimbldono turnyro istorijoje.

Pakeitus Vimbldono turnyro taisykles, nuo šiol pratęsimas yra žaidžiamas penktajame sete esant rezultatui 12:12.

Penktajame sete, R. Federeriui pirmaujant 8:7, jis turėjo net dvi galimybes savo padavimų metu vienu tašku laimėti turnyrą, bet tuomet N. Djokovičius pademonstravo aukščiausią klasę ir išlygino rezultatą bei pratęsė mačą. Dramatiško finalo atomazga įvyko pratęsime, kuriame jau pranašesnis buvo serbas.

R. Federeris šiame mače atliko net 25 neatremiamus padavimus, o jo varžovas - 10. Visgi šveicaras padarė kiek daugiau neišprovokuotų klaidų (61-52).

Tai buvo 49-oji šių tenisininkų tarpusavio akistata ir 27-oji serbo pergalė.

Nugalėtojo taurę serbui įteikė Kate Middleton - princo Viljamo žmona.

N. Djokovičius Vimbldono turnyrą laimėjo penktą kartą (anksčiau - 2011, 2014, 2015 ir 2018 m.). Iš viso tai buvo jau 16-asis jo laimėtas „Didžiojo kirčio“ serijos turnyras.

R. Federeris yra Vimbldono turnyro rekordininkas, šias varžybas laimėjęs net aštuonis kartus (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012 ir 2017 m.). „Didžiojo kirčio“ titulų jis turi rekordinį skaičių - net 20.

Po trijų savaičių 38-ąjį gimtadienį minėsiantis Šveicarijos tenisininkas nepasinaudojo proga tapti vyriausiu žaidėju, tapusiu „Didžiojo kirčio“ čempionu modernioje teniso eroje.

Už pergalę turnyre N. Djokovičiui atiteko 2000 ATP reitingo taškų ir 2,35 mln. svarų sterlingų (2,646 mln. eurų). R. Federeris turėjo tenkintis 1200 ATP taškų ir 1,175 mln. svarų sterlingų (1,323 mln. eurų).

Vimbldono turnyro prizų fondą sudaro 38 mln. svarų sterlingų (42,43 mln. eurų).

Šiame straipsnyje: Novakas Djokovičiustenisas