Pasaulio ledo ritulio čempionate šveicarai sensacingai nugalėjo Kanadą

Švedijoje ir Suomijoje tęsiasi pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas, kuriame 16 pajėgiausių planetos rinktinių tęsią kovą dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Pirmą pergalę H grupėje iškovojo Prancūzijos rinktinė, kuri 3:1(2:0, 1:0, 0:1) nugalėjo antrą pralaimėjimą iš eilės patyrusius Austrijos ledo ritulininkus, kurie tik šiemet sugrįžo į aukščiausią pasaulio čempionato divizioną.

Prancūzai dviejų įvarčių pranašumą įgijo jau pačioje pirmojo kėlinio pradžioje po tikslių Damieno Fleury (3:36 min.) ir Teddy da Costos (4:17) smūgių. Antrajame kėlinyje prancūzų persvarą dar labiau padidino Julienas Desrosiersas (37:10).

Trečiajame kėlinyje pirmąjį austrų įvartį pelnė ryškiausia rinktinės žvaigždės Thomasas Vanekas(47:23), bet dar labiau priartėti prie varžovų austrams nepavyko, nors rungtynių pabaigoje jie žaidė šešiese prieš keturis prancūzus.

S grupės autsaiderių mače pergalę iškovojo Baltarusijos rinktinė, kuri permainingose rungtynėse4:3 (1:1, 1:0, 2:2) nugalėjo pernai dar žemesniame divizione žaidusius slovėnus.

Nugalėtojams po įvartį įmušė Ilja Kaznadėjus, Aleksandras Kitarovas, Andrejus Fličkinas ir pergalingą smūgį atlikęs Aleksejus Ugarovas.

Slovėnijos rinktinės gretose įvarčiais pasižymėjo Tomazas Razingaras, Marcelis Rodmanas beiRobertas Saboličius.

Antrąją pergalę H grupėje iškovojo viena iš favoričių Rusijos rinktinė, kuri 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) nugalėjo antrą nesėkmę patyrusią Vokietijos komandą.

Net trimis įvarčiais prie pergalės prisidėjo Ilja Kovalčiukas (23:20, 30:09 ir 58:20), vienu - Denisas Kokarevas (59:39).

Vienintelio pralaimėjusių įvarčio autorius - Johnas Trippas (45:03).

S grupėje puikią dramatišką pergalę iškovojo Šveicarijos (5 tšk.) komanda, kuri lyderių akistatoje po baudinių serijos 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0) nugalėjo Kanados (4 tšk.) ledo ritulininkus.

Šveicarams įvarčius pelnė Denisas Hollensteinas (13:11) ir Nino Niederreiteris (53:14), o pergalingą bulitą realizavo Reto Suri.

Kanadiečių gretose pasižymėjo Jordanas Eberle (35:01) ir Mattas Readas (47:35).

Antrą nesėkmę H grupėje patyrė mūsų kaimynai latviai, kurie, nors ir pirmi išsiveržė į priekį, bet pralaimėjo pajėgiai JAV (6 tšk.) komandai - 1:4 (0:0, 1:2, 0:2).

Antrajame kėlinyje latvius į priekį buvo išvedęs Arturas Kulda (21:11).

JAV rinktinėje pasižymėjo Timas Stapletonas (22:11), Davidas Mossas (24:21), Bobby Butleris(50:55) ir Mattas Hunwickas (52:21).

Paskutinėse S grupės rungtynėse antrą pergalę iškovojo ir grupės lydere tapo Norvegijos komanda, kuri paskutinėmis minutėmis 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) nugalėjo Danijos rinktinę.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Mattas Tryggas (1:03), Andersas Bastiansenas (37:05) ir Patrickas Thoresenas (57:28).

Danijos rinktinėje pasižymėjo Stefanas Lassenas (45:09) ir Madsas Boedkeris (49:58).

Pirmas keturias vietas grupėse užėmusios komandos pateks į atkrintamąsias varžybas, o abiejų grupių paskutinę vietą užėmusios ekipos iškris į žemesnį divizioną.