Motociklu Lietuvą apvažiavo aštuntą kartą

 • Teksto dydis:

Druskininkuose finišavo aštuntasis 2 tūkst. km maratonas aplink Lietuvą "4x4 Perimetras". Finišo vėliavą išvydo 34 visureigių ir motociklų ekipažai, ištvėrę 60 val. sportinio važiavimo ir orientavimosi varžybas.

Įdomus išbandymas

Maratone startavo į keturias klases suskirstyti ekipažai. Viena – sportinių motociklų, o visureigių buvo trys: "Sport", "Extreme" ir "Tourism".

Pirmųjų dviejų klasių dalyviai varžėsi greičio ruožuose, "Extreme" – orientaciniuose etapuose ir greičio ruožuose, o standartinių visureigių "Tourism" – tik orientaciniuose.

Nors "4x4 Perimetras" yra varžybos ir tikslas – maratonas:  aplenkti varžovus, pergale daugelis dalyvių vadino vien finišą, o pasibaigus greičio ruožams sportininkai tarpusavyje dalijosi ne tik įspūdžiais, bet ir patarimais.

Kiekvienas jų buvo apdovanotas atminimo medaliu, kuris tarsi nuotrauka ant kalno viršūnės primins apie įveiktą iššūkį.

Puikios trasos

Pirmą kartą aštuonerių metų istoriją skaičiuojančiame "4x4 Perimetre" varžęsi motociklininkai dėkojo organizatoriams, kad pagaliau ir Lietuvoje atsirado varžybose, kurias motociklininkams tenka įveikti vadovaujantis kelio knyga, o ne tiesiog sukti kilometrus važiuojant ratu.

Motociklų įskaitoje greičiausias tapęs Irmantas Bražiūnas tvirtino, kad galimybė Lietuvoje išbandyti tokio formato varžybas paskatins daugiau sportininkų ryžtis ir išbandymams užsienyje.

Pats I.Bražiūnas jau yra dalyvavęs varžybose kaimyninėje Lenkijoje, Tuaregų ralyje Maroke, tad jo patirtis ir pastabos organizatoriams buvo labai svarbios. "Bendras įspūdis – puikus, labai tiksliai paruoštos kelio knygos, puikios trasos. Tai maratonas, trunkantis apie 7 val., tačiau skirtumai tarp prizininkų skaičiuojami sekundėmis – tai rodo labai aukštą varžybų lygį", – pasakojo motociklininkų klasėje nugalėtojas.

Intriga motociklų įskaitoje buvo iki pat paskutinio greičio ruožo finišo: prieš jį keturi vairuotojai buvo rimti pretendentai į pirmąją vietą. Iš viso aštuoniuose greičio ruožuose I.Bražiūnas užtruko 6 val. 55 min. 14 sek., o antroje vietoje likęs Andrius Guzaitis atsiliko vos 20 sek. Mindaugas Jarmalavičius atsiliko dar 33 sek., o ketvirtoje likęs Vytautas Radzevičius – dar kiek daugiau nei 1 min.

Užkrečianti aistra

Visureigių ekipažų nariai neslėpė, kad šių metų "4x4 Perimetro" varžybose nustebino itin ilgi greičio ruožai – sportininkams jų teko įveikti per 400 km. Tai pirmosios "rally-raid" tipo varžybos Lietuvoje, turinčios tiek daug greičio ruožų. "Sport" klasėje važiuojantis ir greičiausias tapęs Vaidoto Paškevičiaus ir Dariaus Leskausko ekipažas neslėpė, kad sportinės intrigos netrūko, nors jie artimiausius savo varžovus Virginijaus Narausko ir Gyčio Jackūno ekipažus aplenkė daugiau kaip 13 min. Trečioje vietoje liko Merkio Saukevičiaus ir Mindaugo Vasiliausko ekipažas greičio ruožuos įveikę net 35 min. lėčiau nei V.Paškevičiaus ekipažas. M.Saukevičius, apibendrindamas pasibaigusias važrybas, negailėjo pagyrimų važybų organizatoriams.

"Kasmet renginio kokybė tampa vis geresnė. Šiemet kelio knygos buvo parengtos itin tiksliai. Tad dabar lieka laukti, kad aistra tokiam visureigių sportui užsikrėstų vis daugiau žmonių", – linkėjo trečios vietos "Sport" klasėje laimėtojai.

"Extreme" klasėje dalyviai varžosi tiek greičio, tiek orientaciniuose ruožuose, tad rezultatai, juose pritaikius koeficientus, paverčiami taškais. Joje greičiausi buvo Agnius Abraškevičius su Argintu Berlinsku, surinkę 372 taškus. Šis ekipažas įrodė, kad 2017 m. pasiekta pergalė nebuvo atsitiktinė – apginti titulą čia pavyksta itin retai. Antri liko Egidijus ir Andrius Puidokai (370 tašk.) "4x4 Perimetro" varžybose dalyvaujantys jau šeštus metus, treti – Raimondas Greičius su Vitalijumi Trakšeliu (352 tašk.). Pačioje gausiausioje "Tourism" klasėje, kur entuziastai dalyvauja standartiniais visureigiais ir varžosi tik orientacinėse rungtyse, didelė intriga išliko iki pat paskutiniųjų maratono kilometrų. Čia greičiausias buvo Nerijaus Liutkausko ekipažas, surinkęs 511 taškų ir aplenkęs antroje vietoje likusį "Stihl" ekipažą – Darių Kasakaitį su Kęstučiu Juškevičiumi (493 tašk.). Treti liko Dmitrijus Chlynovas su Pauliumi Radžiūnu (326 tašk.). Trečias "Lietuvos bekelės lenktynių čempionato" etapas vyks rugsėjo 7–8 d. Tauragėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių