Lygiosios – ne tai, ko tikėjosi lietuviai

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, Kauno sporto halėje sužaidusi lygiosiomis 18:18 su Slovakijos nacionaline komanda, sukomplikavo savo galimybes prasibrauti į 2017 m. pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai – 3:0. Mūsiškiai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį – 7:3, tačiau antrą kėlinį vėl vijosi varžovus – 11:12. Netrukus slovakai grėsmingai padidino persvarą – 18:15. Likus žaisti dvi minutes, Rolandas Bernatonis išlygino rezultatą – 18:18.

Paskutinę dvikovos minutę šansų pasižymėti turėjo abu septynetukai, tačiau atakos buvo nerezultatyvios.

"Gaila, kad nepavyko iškovoti pergalės. Lėtas žaidimas palankesnis mūsų varžovams. Jeigu per atsakomąsias rungtynes būsime greitesni, galime tikėtis sėkmės", – po rungtynių svarstė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas.

Po ilgokos pertraukos į rinktinę grįžęs Aidenas Malašinskas taip pat apgailestavo dėl lygiųjų, bet tiki, kad pavyks pagerinti individualų žaidimą, kuris lėmė daugumą klaidų, pirmiausia – netikslius kamuolio perdavimus.

Šiandien lietuviai susitiks su slovakais jų aikštėje Hlohovece.

Sausio 13-ąją mūsų rankininkai vėl žais Kauno sporto halėje – išmėgins jėgas su Kosovo rinktine, kurią pernai svečiuose nugalėjo 30:26.

Pirmą pasaulio čempionato atrankos ciklą Lietuvos komanda baigs 17 d. rungtynėmis Tuzloje su Bosnijos ir Hercegovinos ekipa, kurios Kaune irgi neįveikė – 27:27.

Į kitą atrankos etapą – atkrintamąsias varžybas – pateks tik grupės nugalėtojai.

Statistika

Lietuva–Slovakija 18:18 (9:6). Kauno sporto halė, 2 000 žiūrovų. Įvarčiai: R.Bernatonis 6, S.Plėta 4, M.Dumčius 3, A.Malašinskas, P.Babarskas, G.Babarskas, B.Petreikis ir V.Grosas po 1/T.Urbanas 7, R.Antlas 4, L.Durišas ir M.Stranovsky po 3, P.Dudašas 1. Baudiniai (7 m): 1/2 ir 0/1.

Kosovas–Bosnija ir Hercegovina 29:33 (13:17). 1 000 žiūrovų. Įvarčiai: D.Terziqis 9, S.Ramadanis 6, V.Dedajus ir K.Jupa po 4/N.Prče 9, D.Malinovičius 6, A.Ovčina 5.