Lietuvos karate kovotojus pergalės nuteikė optimistiškai

Gvadalacharoje (Ispanija) surengtame Europos olimpinio karatė čempionate Lietuvos sportininkai laimėjo penkias dvikovas, tačiau į geriausiųjų dešimtukus pateko tik vienas.

Kovėsi su čempionu

Sėkmingiausiai pasirodė Remigijus Jurgilaitis (svorio kategorija iki 75 kg) – jis užėmė 9 vietą.

Iš pradžių radviliškietis 3:0 įveikė suomį Niko Mantere, vėliau 4:3 pralaužė kroatą Enesą Garibočių ir tik trečio etapo dvikovą 0:1 pralaimėjo daugkartiniam pasaulio čempionui italui Luigi Busa, kuris galiausiai iškovojo aukso medalį.

R.Jurgilaitis, pralaimėjęs italui, dar dalyvavo paguodos turnyre, bet pirmą dvikovą 0:4 pralaimėjo rusui Beslanui Mizovui.

Moterų varžybose dvi pergales iškovojo Gabrielė Marozaitė (iki 55 kg). Mažeikietė 1:0 nugalėjo Austrijos čempionę Mariam Elaswad, 2:1 įveikė makedonę Simoną Zaborską, tačiau 0:4 nusileido ispanei Carlotai Fernandez.

Kaunietis Petras Ąžuolas Kalpokas (per 84 kg) 1:0 palaužė latvį Maksimą Galatinį, bet 0:9 pralaimėjo prancūzui Mehdi Filaliui.

Renka reitingo taškus

Pirmas dvikovas pralaimėjo šiaulietis Tomas Balčius (iki 67 kg, 1:2 nusileido Belgijos čempionui Jessui Rosiello) ir kaunietis Vaidotas Dobrovolskas (iki 84 kg, 0:6 neprilygo makedonui Beratui Jakupiui).

Kata rungtyje (38 dalyviai) jėgas išbandė šiaulietis Dovydas Žymantas, bet jam tarp lyderių įsiterpti nepavyko.

"Mūsų pasirodymas – gana sėkmingas. Konkurencija – labai didelė, sportininkai kovoja dėl olimpinių kelialapių – stengiasi surinkti kuo daugiau reitingo taškų, – sakė Lietuvos karatė rinktinės treneris Kazimieras Bartkevičius. – Mes dar tik adaptuojamės prie olimpinių taisyklių, tik pernai prisijungėme prie šios sistemos, tad mums dar tikrai sunku. Tačiau penkios pergalės nuteikė optimistiškai. Puikiai padirbėjo treneris Egidijus Daknys ir visi kovotojai."

Žaidynėse – 80 karatistų

Europos čempionate dalyvavo karatė meistrai iš 51 valstybės – iš viso 559 sportininkai. Latvijai atstovavo 10 atletų, Estijai – 3.

Labiausiai pasižymėjo ispanai, iškovoję 5 aukso ir vieną bronzos medalį. Turkai pelnė 3 aukso ir po keturis sidabro bei bronzos medalius, prancūzai – 3 aukso ir vieną sidabro trofėjų.

2020-ųjų Tokijo vasaros olimpinėse žaidynių karatė turnyre dalyvaus po 40 moterų ir vyrų, bus surengtos kata ir trijų svorio kategorijų kumitė varžybos.

32 olimpiniai kelialapiai bus išdalyti pagal Pasaulio karatė federacijos (WKF) reitingus, 24 – kitąmet gegužės 8–10 d. Paryžiuje numatyto kvalifikacinio turnyro dalyviams, 12 – kontinentų čempionatuose. Olimpiados šeimininkams japonams skirtos 8 vietos. Dar keturi sportininkai gaus vardinius kvietimus.

WKF duomenimis, šiuo metu reitingų lentelėse R.Jurgilaitis yra 39-as, Jurgita Januškaitė-Žilinskienė – 110-a, D.Žymantas (kata rungtis) – 112-as, T.Balčius – 127-as, G.Marozaitė – 130-a, P.Ą.Kalpokas – 176-as.