Lietuvos bėgimo taurė: greičiausiai bėgo patyrę atletai

Lietuvos bėgimo taurės (LBT) vienuolikto etapo varžybas laimėjo Ignas Brasevičius ir olimpietė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.

31-ą kartą Vilniuje surengtą bėgimą aplink Žaliuosius ežerus greičiausiai užbaigė 2018 m. Lietuvos pusės maratono čempionas I.Brasevičius (11,7 km – 35 min. 39,2 sek.

Antrą vietą užėmė Mindaugas Viršilas (37 min. 24,8 sek.), trečiąją – vienas labiausiai tituluotų Lietuvos orientacininkų Jonas Vytautas Gvildys (37 min. 34,8 sek.). 129-oje vietoje buvo aktorius Rolandas Kazlas (55 min. 01,0 sek.).

I.Brasevičiui tai pirmas startas po COVID-19 karantino, todėl jis džiaugėsi galėjęs savo treniruočių režimą paįvairinti varžybomis.

"Konkurencijos tikrai buvo, dalyvavo nemažai pajėgių bėgikų. Šis startas – tarpinė stotelė ruošiantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatui, – sakė I.Brasevičius. – Trasa aplink Žaliuosius ežerus labai dinamiška, bėgti tenka į kalną ir nuokalnėmis, miško takais."

18-ąją vietą užėmė Petras Pranckūnas (43 min. 08,4 sek.) – vienintelis lengvosios atletikos entuziastas, nepraleidęs nė vieno Žaliųjų ežerų bėgimo.

18-ąją vietą užėmė Petras Pranckūnas – vienintelis iki šiol nepraleidęs nė vieno Žaliųjų ežerų bėgimo.

Rio de Žaneiro olimpiados dalyvė V.Žūsinaitė-Nekriošienė trasoje užtruko 41 min. 58 sek.

Antra finišavo Gitana Akmanavičiūtė (44 min. 56,3 sek.), trečia – Erika Simaitė (48 min. 27,5 sek.). 69-oje vietoje – kelialapį į Tokijo paralimpines žaidynes iškovojusi Aušra Garunkšnytė (50 min. 06,6 sek.).

Bendros įskaitos lyderiu tarp vyrų tapo Marius Ignotas (4 306 taškai). Antroje vietoje – Simas Stasiukaitis (3 823 tšk.), trečiojoje – Aurimas Rimkus (3 782 tšk.).

Moterų grupėje pirmauja Nadežda Normontienė (4 385 tšk.), toliau rikiuojasi Vilmantė Stašauskaitė (3 606 tšk.) ir E.Simaitė (3 473 tšk.).

Kiti Lietuvos bėgimo taurės etapai numatyti rugpjūčio 9-ąją Šilalėje, 30 d. Alytuje, rugsėjo 20 d. Marijampolėje, spalio 3-iąją Juodšiliuose (Vilniaus r.), 10 d. Panevėžyje, 25 d. Rumšiškėse (Kaišiadorių r.), lapkričio 15-ąją – Tauragėje.