Lietuvėms – visų prabų medaliai Šiaurės šalių fechtavimo čempionate

Espo mieste (Suomija) vykusiame jaunių ir jaunimo Šiaurės šalių čempionate Lietuvai atstovavo net 38 sportininkai, penkiose amžiaus grupėse, špagos ir kardo rungtyse. Lietuvos sąskaitoje – 3 medaliai.

U17 špagos merginų grupėje fantastiškai pasirodė Karina Prokopovič. Pogrupyje pralaimėjusi vos vieną kovą, atkrintamosiose ji priešininkėms nepaliko jokių vilčių, praneša Lietuvos fechtavimo federacija.

K.Prokopovič pirmajame rate lengvai 15:6 laimėjo prieš estę A.Poder, vėliau tokiu pat rezultatu įveikė ir suomę V.Kuvają. Dėl patekimo į 8-uką, lietuvė 15:14 palaužė estę E.Kikerpill, į pusfinalį prasibrovė 15:10 nugalėjusi dar vieną estę P.Kapitonenko.

K.Prokopovič šaltus nervus pademonstravo ir kovoje dėl finalo, kai vėl vos vienu dūriu 15:14 įveikė švedę L.Ulltjarn. Šiaurės šalių čempionato aukso medalį Lietuvos atstovė ant kaklo galiausiai užsikabino užtikrintai, 15:10, pranokusi latvę S.Prosiną.

Suaugusiųjų moterų kardo grupėje sidabro medalį laimėjo Islandijoje besitreniruojanti lietuvė – Giedrė Razgutė. Pogrupyje laimėjusi 7 iš 8 kovų, atkrintamosiose jis praleido pirmojo rato kovą, nes gavo pirmąjį varžybų reitingo numerį.

Užtikrintai 15:5 įveikusi suomę R.Pitkanen G.Razgutė pateko į pusfinalį, kuriame 15:13 nugalėjo ir islandę A. Gunnarsdottir. Kovoje dėl aukso lietuvei, deja, teko pripažinti estės D.Ossipovos pranašumą 15:8.

Komandinėse merginų U20 špagos varžybose, Lietuvos rinktinė – L.Grabovskytė, E.Adomaitytė, A.Šimkutė ir A.Pylinova – pelnė bronzos medalius. Pagal asmeninių varžybų reitingą patekusios tiesiai į pusfinalį, įnirtingoje kovoje dėl finalo jos pripažino švedžių pranašumą 36:43.

Tačiau atsigriebė mažajame finale, kai mūšyje dėl bronzos net 45:19 nepaliko vilčių Suomijos bendraamžėms.