L. Vanagienė: man, kaip Povilo mamai, labai skaudu

  • Teksto dydis:

Šokių ant ledo porai Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui ketinant pasirodyti Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmonos Tatjanos Navkos Sočyje rengiamame ledo šou ir prasidėjus siūlymams spręsti dėl Lietuvos pilietybės M. Drobiazko atėmimo, savo paaiškinimą pateikė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

 

„Man, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentei ir ypač kaip Povilo Vanago mamai, labai skaudu, plyšta širdis ir neramu dėl mano vaikų priimto sprendimo. Nuoširdžiai atsiprašau tų žmonių, kuriuos tai įskaudino ir nuvylė. Tačiau savo suaugusiems vaikams negaliu nurodinėti ar kaip kitaip įsakyti, nors bandžiau argumentuotai, diskusijų bei ilgų ginčų būdu perteikti savo aiškią ir nedviprasmišką poziciją šiuo klausimu“, - sakoma Eltai atsiųstame atvirame laiške.

Anot L. Vanagienės, ši tragedija užklupo labai netikėtai. Prasidėjus karui Povilas ir Margarita nedelsiant grįžo į Lietuvą. Tvirtai reiškė paramą Ukrainai ir jos žmonėms.

L. Vanagienė primena, kad Povilas nuo 18 metų gyvena Maskvoje, tad 34 metus jis ir jo žmona Margarita kūrė savo ateitį ne Lietuvoje.

„Suprantu, kad nėra lengva taip staiga viską mesti ir išvykti, kardinaliai pakeisti savo gyvenimą. Turbūt būtent šios aplinkybės ir nulėmė jų sprendimą. Nesiruošiu jų teisinti, jie - suaugę žmonės, tad už savo veiksmus yra atsakingi patys“, - rašo L. Vanagienė.

Ji tikisi, kad Povilo ir Margaritos sprendimas nebus tapatinamas su Lietuvos čiuožimo federacija ir jos sportininkais, nes aktyvią sportinę dailiojo čiuožimo karjerą Povilas ir Margarita baigė prieš 16 metų ir nėra niekaip susiję su Lietuvos čiuožimo federacijos veikla.

Kaip jau skelbta, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras sako, kad Lietuvos pilietybė M. Drobiazko buvo suteikta kaip dovana, o ją, pažymi politikas, galima atsiimti. Ypač, akcentuoja S. Šedbaras, jei Lietuvos pilietybę gavusio asmens veiksmai niekaip nedera su šaliai ypač svarbiais principais. Kaip leido suprasti Seimo narys, garsiausios visų laikų Lietuvos šokių ant ledo poros pasirodymas Kremliaus ruporo žmonos renginyje būtų pakankamas pagrindas pradėti diskusiją dėl 1992 metais suteiktos pilietybės atėmimo.

Pasak jo, Prezidentūra, kaip atsakinga institucija, šį klausimą galėtų pasvarstyti.

Į šią žinią aštriai sureagavo žurnalistas Andrius Tapinas.

„Jei kas dar turėjot iliuzijų dėl Vanago su DrobiaZko, tai galit nebeturėti.

Ūsuoto Kremliaus išsigimėlio žmona Tatjana Navka jau dalijasi video, kur abudu čiuožėjai išsišiepę mėgaujasi Sočio ledu ir ruošiasi šio vakaro premjerai.

Institucijos pasisakė – dabar metas imtis veiksmų. Kaip suprantu, teisiškai iš DrobiaZko pilietybės atimti faktiškai neįmanoma, bet savo valstybinius apdovanojimus Lietuva iš šitos išdavikų porelės turėtų susigrąžinti. Ir jie turėtų pamiršti visus Liepsnojančius ledus Lietuvoje.

Mūsų Vanagas yra Ukrainoje, o šitas viso labo nutriušęs bjaurusis ančiukas ant kruvino „Gulbių ežero“ ledo Sočyje“, – kritikos čiuožėjams socialiniame tinkle „Facebook“ negailėjo A. Tapinas.

Savo požiūrį į Lietuvos čiuožėjų sprendimą feisbuke išsakė ir prodiuseris Dominykas Kubilius.

„Su padovanota pilietybe kraujo neperpilsi. Iki paskutinės minutės turėjau vilties, kad Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočyje ant ledo neiščiuoš, buvo vilties, kad apsireikš Povilo mama Lilija Vanagienė su visa #Lietuvosčiuožimofederacija priešakyje ir teiksis Lietuvai paaiškinti, kodėl čiuožėjai nutarė dalyvauti teroristų ledo šventėje“, – įrašą pradėjo D. Kubilius.

„Bet mamytė tyli, federacija tyli, o Margarita „Instagram“ paskyroje cituoja Bulato Okudžiavos eiles. Beje, Bulato eilių tarybiniais metais klausydavo ir mano tėvai, Margaritai turbūt ir šioje vietoje trūksta proto įsigilinti, kieno eiles cituoja, nes B. Okudžiava, kurio tėvas buvo sušaudytas, o mama ištremta į lagerį, savo kūryboje smerkė bet kokį totalitarinį režimą. Bet čia tik nereikšmingos smegenų minkštumo detalės“, – kol dar nebuvo pasirodęs L.Vanagienės pranešimas rašė D.Kubilius.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

žavėjausi

žavėjausi portretas
, kai Lilija Žalytė, vėliau tapusi Vanagiene, mokėsi mūsų (S. Neries) mokykloje, aukštesnėje klasėje ir sportavo, eidavome žiūrėti, kaip ji čiuožia, plojome, džiaugėmės. Sekėme jos sportinį kelią. Paskui - ir jos sūnaus, tik keista buvo matyti, kaip jis, Maskvoje gyvendamas, Lietuvos televizijai davė interviu...rusų kalba. Kalbėjo filmuodamasis savo namuose, ir nuo to momento buvo aišku, kad jis savęs jau nelaiko lietuviu...

Jonas Bumblauskis

Jonas Bumblauskis portretas
karas Ukrainoje praeis, o Motinos - Povilui isdavyste paliks amzinai, tai pats slykciausias reikalas - buti izdaviku, ka bepadarytu sunus, dukra, mptina neturetu atsisakyti savo vaiku, nera tokiu pinigu, uz kuriuos galima tai padaryti!!! Slykstu net komentuoti.

Tapinas gali Vanagui ant ledo tik

Tapinas gali Vanagui ant ledo tik  portretas
nuciulpti, ir tai, jeigu duos. :)) Tapinas, Valinskas myzmaziai , Lietuviu tautos “pakaruokliai”.
VISI KOMENTARAI 79

Galerijos

Daugiau straipsnių