Kauno sportininkai mėgins praverti duris į olimpiadą

Tarp kandidatų į Lietuvos olimpinės karatė rinktinę, dalyvausiančią Tokijo žaidynių atrankos turnyre, yra ir Kauno sportininkų.

Tai paaiškėjo po Panevėžyje surengto šalies čempionato. Kata ir kumitė varžybose dalyvavo 70 sportininkų iš 21 klubo.

Aukso medalius iškovojo Kauno "Oku karatė akademijos" atstovai Monika Žalytė ir Petras Ąžuolas Kalpokas, sidabrą pelnė Karolis Čiutra (Kauno "Dojo") ir Minvydas Kubilius (Kauno "Atidė").

Jaunimo grupės kata varžybų sidabro medalius laimėjo Meda Kalibaitė (Kauno "Wazari") ir Lukas Čiurlys (Kauno generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus), bronzos – Arnas Bajarūnas (Kauno "Dao"). Kumitė rungties vicečempionu tapo L.Čiurlys.

Sėkmingai pasirodė Kauno rajono Garliavos klubo "Budo" jaunieji sportininkai: aukso medaliai įteikti Agnei Pliopytei (kumitė), Augustui Vilkui ir Lukui Postogonovui, sidabro – Vaidai Astašauskaitei.

Tarp suaugusiųjų Lietuvos čempionais tapo šiauliečiai Tomas Balčius ir Dovydas Žymantas (klubas "Baltasis tigras"), radviliškietis Remigijus Jurgelaitis ("Kentauras"), panevėžietė Eglė Duobaitė ("Alfa"), mažeikietė Gabrielė Marozaitė ("Danas").

Atranka į Tokijo olimpiados karatė turnyrą – itin konkurencinga: žaidynėse dalyvaus tik po 40 moterų ir vyrų.

Atsižvelgus į Lietuvos čempionato rezultatus bus suformuota nacionalinė rinktinė, kuri kovo mėnesį dalyvaus Europos čempionate Baku (Azerbaidžanas) ir gegužę – olimpiniame atrankos turnyre Paryžiuje (Prancūzija). Pastarosiose varžybose mūsų šaliai skirtos aštuonios vietos.

Šiuo metu Pasaulio karatė federacijos (WKF) olimpinio reitingo lentelėse aukščiausią vietą iš lietuvių – 47-ąją – tarp savo svorio kategorijos kovotojų užima R.Jurgilaitis (652,5 taško).

Atranka į Tokijo olimpiados karatė turnyrą – itin konkurencinga, nes žaidynėse dalyvaus tik 80 sportininkų (po 40 moterų ir vyrų). Jie išmėgins jėgas kata ir kumitė varžybose. Kumitė dalyviai kovos trijose svorio kategorijose (moterų – iki 55 ir 61 kg bei per 61 kg, vyrų – iki 67 ir 75 kg bei per 75 kg).