K. Valijeva su ašaromis akyse vėl pasirodė ant olimpinių žaidynių ledo

Penkiolikmetė rusų dailiojo čiuožimo atstovė Kamila Valijeva antradienį pirmą kartą po jai palankaus Tarptautinio sporto arbitražo teismo (CAS) sprendimo pasirodė ant Pekino olimpinių žaidynių ledo ir savo pasirodymo pabaigoje negalėjo sutramdyti ašarų.

Pečius apnuoginančią violetinę suknelę vilkėjusią sportininkę, pasirodžiusią apšilti prieš moterų vienetų trumpąją programą, pasveikino arenoje buvę žiūrovai.

K. Valijeva, kuri laikoma pretendente į aukso medalius, surengė puikų pasirodymą, bet jo pabaigoje sportininkę užvaldė emocijos.

CAS pirmadienį nusprendė, kad nepaisant įtarimų vartojus dopingą ji gali toliau varžytis olimpiadoje, tačiau tai nereiškia, kad ji buvo išteisinta dėl dopingo vartojimo – taigi, vėliau jai vis dar gali būti skirta bausmė.

„Pastarosios kelios dienos man buvo labai sunkios, – varžybų išvakarėse Rusijos televizijai sakė K. Valijeva. – Džiaugiuosi, bet tuo pačiu metu esu emociškai pavargusi.“

Apsiverkusi ji pridūrė: „Tai džiaugsmo ašaros, bet atrodo, kad ir liūdesio.“

Pastarosios kelios dienos man buvo labai sunkios.

CAS sprendimas buvo sveikinamas Rusijoje, bet išprovokavo pasipiktinimą kitose šalyse. Jungtinių Valstijų antidopingo agentūra (USADA) apkaltino Rusiją „užgrobus“ Pekino žaidynes.

CAS sprendimas taip pat dar kartą atkreipė dėmesį į rusų sportininkų dopingą. Dėl Rusijos valstybės remtos dopingo programos, savo piką pasiekusios per 2014 metų Sočio olimpiadą, rusų atletams Pekino žaidynėse neleidžiama dalyvauti su savo šalies vėliava.

Scanpix nuotr.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK)  pirmadienį pranešė, kad po ketvirtadienį pasibaigsiančių Pekino olimpinių žaidynių moterų dailiojo čiuožimo vienetų varžybų nebus rengiama medalių įteikimo ceremonija, jei rusė Kamila Valijeva atsidurs laimėtojų trejete. Tai būtų beprecedentis dalykas žaidynių istorijoje.

Antradienį trumposios programos rungtyje K. Valijeva buvo pirma – ji surinko 82,16 taško ir į lemiamą laisvosios programos rungtį, vyksiančią ketvirtadienį, keliauja nedidele persvara pirmaudama prieš savo tėvynainę Aną Ščerbakovą, gavusią 80,20 taško.

Po antradienio rungties trečioje vietoje yra Kaori Sakamoto iš Japonijos, o ketvirtoje – rusė Aleksandra Trusova.

K. Valijevos likimas buvo pakibęs ant plauko, nes prieš Pekino olimpines žaidynes jos mėginyje buvo rasta medžiagų apykaitą paveikiančio preparato trimetazidino, skiriamo gydant krūtinės anginą ar svaigulį. Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) jį yra uždraudusi, nes šis vaistas didina kraujotakos veiksmingumą ir gali padidinti ištvermę.

Vasario 7 dieną Pekino olimpinių žaidynių komandiniame dailiojo čiuožimo turnyre, kuriame sužibėjo K. Valijeva, rusų komanda užėmė pirmąją vietą. Tačiau vasario 8-ąją WADA akredituota laboratorija Stokholme pranešė, kad gruodžio 25 dieną paimtame K. Valijevos mėginyje buvo rasta trimetazidino.

Komandinio dailiojo čiuožimo turnyro medalių įteikimo ceremonija taip pat nebus rengiama.

Priimdamas sprendimą dėl K. Valijevos CAS pabrėžė „išskirtines aplinkybes“, įskaitant sportininkės „saugomo asmens“ statusą, kitaip tariant, faktą, kad ji yra nepilnametė.

Be to, CAS pažymėjo, kad būta „rimtų problemų dėl pavėluoto pranešimo apie dopingo testo, kuris buvo atliktas gruodį, rezultatus, dėl ko sportininkei buvo sunku apginti savo teises, o toks pavėluotas pranešimas nebuvo jos kaltė“.

Scanpix nuotr.

TOK aukšto rango narys Denisas Oswaldas (Denisas Osvaldas) reporteriams Pekine sakė, jog K. Valijeva per posėdį dėl jos dopingo informavo, kad teigiamą dopingo testo rezultatą nulėmė „užteršimas“ jos senelio vaistais.

Rusijos žiniasklaida skelbė, kad K. Valijeva atsigėrė iš stiklinės, kuria buvo pasinaudojęs jos senelis, geriantis vaistus nuo širdies.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Gabi mergaitė, tačiau jos vieta ne tarp stadiono "Lomovikių", o balete arba bent jau cirko arenoje.

Vlacka

Vlacka portretas
Turetu treneriai ir tevai but atsakingi ,ir nubausti ,o ne nepilnamete sportininke.Isvis,koks jai psihologinis spaudimas is visu pusiu. o treneriai tik garbes ir medaliu laukia ir aisku $$$$.

vilius

vilius portretas
baigesi pasakele apie senelio stikline,kai rado tris sopingus pas nją,Rusai garbingai kovot nemoka.KAip tolia purvina sportininke gali toliau dalyvauti varžybose?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių