Į varžybų baseiną – po ilgos pertraukos

 • Teksto dydis:

Pajėgiausi šalies plaukikai rugpjūčio 11–12 d. rinksis į Vilnių, kur pirmą kartą po karantino vyks Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) organizuojamos varžybos.

Startuos olimpiečiai

Tarp Sprinto taurės dalyvių turėtų būti vietas Tokijo olimpinėse žaidynėse jau užsitikrinę Danas Rapšys (plauks 200 m laisvuoju stiliumi) ir Andrius Šidlauskas (50, 100 ir 200 m krūtine).

Išmėginti jėgas ketina kandidatai į Lietuvos olimpinę rinktinę – Deividas Margevičius (50, 100 ir 200 m peteliške, 50 m krūtine), Arijus Pavlidis (50, 100 ir 200 m nugara, 50 m peteliške), Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine, 100 ir 200 m kompleksiniu būdu), Ugnė Mažutaitytė (50, 100 ir 200 m nugara), Giedrius Titenis (50, 100 ir 200 m krūtine, 50 m peteliške).

Varžybų nepraleis ir olimpinės pamainos sportininkai Jokūbas Keblys, Paulina Pekūnaitė, Agnė Šeleikaitė, Aleksas Savickas, Erikas Grigaitis, Tomas Navikonis, Danilas Pancerevas, Tadas Praniauskas.

Išsidalys 3 600 eurų

Rungčių laimėtojai bus išaiškinami be atrankos plaukimų – sportininkai startuos tik po vieną kartą kiekvienoje individualioje rungtyje. Greičiausiai nuotolį įveikęs plaukikas taps nugalėtoju.

Penki geriausi sportininkai gaus LPF įsteigtus piniginius prizus. Juos taip pat pelnys ir dar dešimt moterų bei vyrų, kurie tuo pačiu vienu plaukimo stiliumi (laisvuoju, nugara, krūtine arba peteliške) įveiks visus tris (arba du, jeigu plauks kompleksiniu būdu) nuotolius ir surinks daugiausia Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) reitingo taškų.

Iš viso sportininkai išsidalys 3 600 eurų prizinį fondą.

Pagal Vyriausybės parengtą Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planą, baseine vienu metu galės būti iki 500 žmonių.

Pokyčiai kalendoriuje

Šiemet kovo mėnesį turėjęs vykti Lietuvos plaukimo čempionatas yra perkeltas į gruodį.

Kauno "Girstučio" baseine gruodžio 17–19 d. plaukikai ne tik kovos dėl šalies čempiono titulo, bet ir turės galimybę įvykdyti atrankos į Tokijo olimpines žaidynes normatyvus.

Be to, spalio 9–10 d. Vilniuje arba Anykščiuose ketinama surengti plaukimo (25 m baseine) komandų taurės varžybas, gruodžio 4–5 d. Alytuje – Lietuvos vaikų čempionatą (50 m baseine), o 11–12 d. ten pat – Lietuvos jaunių ir jaunučių čempionatą.

Gegužę Vengrijoje turėjęs vykti Europos plaukimo (50 m baseine) čempionatas buvo perkeltas į 2021-uosius, o gruodį Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) planuotas pasaulio čempionatas (25 m baseine) taip pat atidėtas kitiems metams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas

Klausimas portretas
Ar nebus kaip tiems latvių dviratininkams iš Murjanų sporto gimnazijos?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių