I. Navakauskas ir R. Dagilytė – planetos čempionato pusfinaliuose

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Italijoje sėkmingai varžybas penktadienį pradėjo bei į sprinto rungties pusfinalį su ketvirtuoju rezultatu tarp 49 kvalifikacinių varžybų dalyvių pateko 25-erių metų baidarininkas Ignas Navakauskas.

Lietuvos sportininkas, aplenkęs septynis varžovus, laimėjo penktąjį iš šešių 200 m rungties kvalifikacinių plaukimų - 35,497 sekundės.

Antras šiame plaukime buvo vengras Miklošas Dudašas (35,894 sek.), o trečiąja pozicija tenkinosi Cesaras De Cesare'as (36,762 sek.) iš Ekvadoro.

Greičiausiai vyrų vienviečių baidarių atrankos varžybose 200 m įveikė prancūzas Maxime'as Beaumont'as (35,270 sek.), kanadietis Markas De Jonge'as (35,372 sek.) ir švedas Peteris Menningas (35,424 sek.).

Dvidešimtmetė kanojininkė Rūta Dagilytė trečiajame iš penkių moterų 200 m rungties atrankos plaukimų, aplenkusi varžoves iš Kirgizijos, Tuniso bei Kroatijos, finišavo šešta (54,044 sek.) bei taip pat iškopė į pusfinalį.

Šio plaukimo nugalėtoja tapo brazilė V. Conceicao Nascimento (50,013 sek.), aplenkusi uzbekę Dilnozą Rachmatovą (51,481 sek.) bei rumunę Paulą Postaru (51,550 sek.).

Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos apmokamos perspektyvios Lietuvos kanojininkės R. Dagilytės rezultatas tarp 41-os kvalifikacinių varžybų dalyvių buvo septynioliktas, o greičiausiai 200 m distanciją kanoja atrankoje įveikė bulgarė Stanilija Stamenova (48,085 sek.).