Fizinio pasirengimo treneris– vienas „Pacers“ pergalių kalvių

Krepšinio naujienų portalas „Tritaškis.lt“ tęsia rubriką „Už Atlanto“. Šioje rubrikoje nagrinėjamos svarbiausios stipriausios planetos krepšinio lygos (NBA) bei amerikietiško krepšinio aktualijos JAV žurnalistų akimis.

Šį kartą dėmesį skirsime Indianos „Pacers“ fizinio rengimo treneriui Shawnui Windle‘ui, kuriam priklauso nuopelnai už žaidėjų fizinį pasiruošimą. Kokie žaidėjai dirba darbščiausiai, kas yra stipriausi ir kaip treneris pateko į komandą – „Yahoo! Spors“ rašančio Jono Finkelo straipsnyje.

***

Štangos rovimas, pritūpimai, spaudimas. Tai tik keli iš Sh.Windle‘o treniruotėse naudojamų pratimų.

Komandų vyriausieji treneriai turi žaidimo schemas, o fizinio rengimo treneriai turi neįprastus pratimus ir olimpinius kėlimus. Vienas žmogus mato galingą judesį baudos aikštelėje, o kitas – kiek prireikė štangos užmetimo ant krūtinės pratimo pakartojimų, kad tas judesys būtų taip ištobulintas.

Kaip „Pacers“ fizinio rengimo treneris, Sh.Windle‘as yra atsakingas už Franko Vogeliožaidėjų energiją ir raumenis.

„Reikai turėti tinkamus žaidėjus, kad galėtum rinktis tokį žaidimo stilių, - apie „Pacers“ demonstruojamą fizine jėga paremtą krepšinį sako Sh.Windle‘as. – Viskas prasideda nuo smegenų ir širdies. Mūsų treniruotės yra sudarytos taip, kad žaidėjai, norėdami jas ištverti, turėtų kovoti. Buvimas stipriu ir kietu prasideda galvoje“.

Jei šiuo metu pavadintume „Pacers“ fiziškai stipria komanda, tai skambėtų tarsi nereikalingas daugžodžiavimas, tarsi sakytum, kad žudikai banginiai yra žudikai. Nepaisant to, „Pacers“ sėkmingai kovojus Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosiose varžybose, jų varžovai negali nekalbėti apie jų fizinę jėgą.

„Mes žinome, kad pateksime į kovos sūkurį. Turime būti pasiruošę  fiziškai prilygti jų žaidimui...“, - taip prieš stojant į kovą su „Pacers“ sakė Niujorko „Knicks“ aukštaūgisTysonas Chandleris.

„Galbūt jie bandys mane pargriauti ant žemės. Jie prieš mane kovos fiziškai. Sakoma, kad turi sumušti „Heat“, kad mus nugalėtum. Ir kiekviena komanda tai bandė padaryti“, - dar neprasidėjus NBA Rytų konferencijos finalui prieš „Pacers“ sakė Majamio „Heat“ lyderisLeBronas Jamesas.

L.Jameso žodžiai buvo tiesą sakantys, nes komandos įsivėlė į tikras šunų kautynes.

„Niekada negali žinoti, su kuo teks kovoti kiekviename atkrintamųjų etape, - sakė Sh.Windle‘as. – Žinoma, mes galbūt ir planavome lemiamą kovą su „Heat“ Rytų konferencijos finale, tačiau, kad taip nutiks, niekada negali būti užtikrintas. Tarpsezonio metu mes nesitreniruojame, kad įveiktume tam tikras komandas ar žaidėjus. Mes stengiamės, kad visi taptų kaip įmanoma stiprūs. Viso sezono metu kilnojame didelius svorius, kad išlaikytume jėgą“.

***

Roy‘us Hibbertas mėgsta kilnoti svorius po reguliariojo sezono rungtynių. Paulas George‘asmėgsta dirbti su svoriais prieš rungtynes. Davidas Westas, regis, kilnos svorius bet kuriuo metu ir bet kokioje vietoje.

„Davidas sporto salėje yra tikras žvėris, - teigia fizinio rengimo treneris. – Jis tikrai yra pats stipriausias iš mūsų vyrukų. Dalis mano darbo yra po sezono užsukti pas žaidėjus ir pasižiūrėti, kaip jiems sekasi treniruotis. Kai aš nuvykau pas Davidą, buvau nustebintas to, ką pamačiau. Man niekada neteko matyti taip sunkiai tarpsezonio metu dirbančio žaidėjo. Jis į viską sudėdavo maksimalias pastangas“.

Kai dauguma žaidėjų, pasibaigus sezonui, gauna milžinišką treniruočių programą, D.Westas gauna vieną paprastą nurodymą: išlik Davidu Westu.

„Jam nereikia daug papildomos motyvacijos“, - sako Sh.Windle‘as.

Dar vienas „Pacers“ žaidėjas, kuris neturi motyvacijos problemų, yra Tyleris Hansbroughas.

„Tyleris tiesiog yra labai stiprus, - pasakojo treneris. – Jis praeityje yra daug dirbęs fiziškai. Sezono metu jam skiriame mažai dėmesio svorių kėlimui, o labiau koncentruojamės į tempiną ir korekcinius pratimus. Jis labai prižiūri savo kūną“.

Sh.Windle‘as „prabėga“ visą sudėtį, sakydamas, kokį gerą įspūdį jam sudaro sezono metu žaidėjų įdėtas darbas.

„Samas Youngas yra vienas stipriausių mūsų vyrukų. Geraldas Greenas ir P.George‘as, kalbant apie gryną atletiškumą, yra neįtikėtini. D.J.Augustinas svorius kilnoja beveik kiekvieną dieną, o tai, ką padarė R.Hibbertas, yra fantastiška. Kai jis tik pradėjo žaisti NBA, jis turėjo viršsvorio, kurį mums reikėjo panaikinti. Mūsų buvęs treneris norėjo, kad kuo dažniau bėgtume į priekį. Dabar, kai komandą treniruoja F.Vogelis, viskas pasisuko 180 laipsnių kampu. Per kelis pastaruosius metus mes pasirūpinome, kad jis priaugtų gero svorio ir dabar svertų 122 kilogramus“, - sakė jis.

218 cm ūgio 122 kg svorio R.Hibbertas yra NBA aukštaūgis, su kuriuo varžovai negali susilyginti. Vis dėlto jo ūgis ir svoris nieko nereikštų, jei jis neturėtų jėgos.

„Su jėga mes elgiamės, kaip su įgūdžiu, - teigia Sh.Winde‘as. – Mes stengiamės ją didinti kiekvieną dieną. Aš noriu, kad mūsų žaidėjai priprastų kiekvieną dieną kilnoti sunkius svorius. Mes nedarome nieko įspūdingo. Štangos kėlimas, spaudimas, prisitraukimai – tai pratimai, kuriuos mes darome. Mums sėkmę atneša žaidėjų nusiteikimas skirti savo širdį ir nusiteikimą darbui krepšinio aikštėje ir sporto salėje“.

***

Sh.Windle‘as 2012-aisiais buvo pripažintas NBA metų fizinio rengimo treneriu. Kadangi, kad suprastum kūno evoliuciją ir raumenų tobulėjimą, gali prireikti daugybės metų, galbūt jo darbo vaisiai prinoko tik šį sezoną.

„Aš tiesiog esu patenkintas, galėdamas matyti pasikeitimą daugelyje žaidėjų. Nuo mitybos iki darbo su svoriais ir poilsio – kad ir kokį tikslą iškeliame, šie žaidėjai padaro, ką tik sugeba, kad jį įvykdytų“, - sakė treneris.

Galiausiai to darbo rezultatas yra fizinis pajėgumas, apie kurį NBA negali nustoti kalbėti. Pagalvojus, Rytų konferencijoje galėjo būti mažiau sumušimų ir mėlynių, jei ne ryšiai tarp Sh.Windle‘o ir Larry Birdo kineziterapeuto.

Iš tikrųjų tie, kurie gamina ledą „Heat“ ekipai, turėtų dėkoti „Pacers“ prezidentui L.Birdui. Taip pat turi dėkoti tas vyrukas, kuris „Knicks“ pardavinėja tvarsčius, ir Atlantos „Hawks“ masažistas. Kiekvienas, kurio verslo apyvarta išaugo dėl to, kokią žalą kažkam padarė fizine jėga grįstas „Pacers“ žaidimo stilius.

„Aš Rutgers universitete dirbau fizinio rengimu treneriu, kai „Pacers“ paskambino ir paklausė, ar mane domintų šis darbas. Jie mane žinojo iš seno draugo, kuris buvo L.Birdo kineziterapeutas“, - savo patekimą į komandą prisiminė Sh.Windle‘as.

Po aštuonių metų sena pažintis gali būti „Pacers“ tapimo viena galingiausių NBA komandų priežastimi.

„Negali matyti, kad dažniausiai turime pranašumą baudos aikštelėje, ir jo neišnaudoti, - sako amerikietis. – Kai aš matau kažką iš mūsų komandos sužaidžiant atletiškai, ar kaip kitaip fizinėmis galimybėmis įveikiant varžovą, aš matau, kaip atsiperka visas tas sunkus darbas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių