E. Stanionis – Europos bokso čempionato ketvirtfinalyje

Kaunietis Eimantas Stanionis tapo antruoju Lietuvos boksininku, patekusiu į Europos čempionato Bulgarijoje ketvirtfinalį.

Antras pagal skirstymą svorio kategorijoje iki 69 kg (26 dalyviai) E. Stanionis, kuriam pirmadienį sukaks 21-eri, antradienį aštuntfinalyje vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 (29:28, 30:27, 30:26) nugalėjo vengrą Imrę Balaszą Bacskai'jų ir pateko tarp aštuonių pajėgiausių šios svorio kategorijos boksininkų.

Trečiadienį lietuvis dėl vietos pusfinalyje kovos su bulgaru Simeonu Chamovu, kuris aštuntfinalyje 3:0 (30:26, 30:25, 30:26) nugalėjo gruziną Gelą Abašidzę.

Antradienį vakarinėse varžybose į ringą kops ir 22-jų šilutiškis Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg), kuris aštuntfinalyje pirštines surems su antrąjį reitingą šioje svorio kategorijoje turinčiu Rusijos vicečempionu Adlanu Abdulrašidovu.

Pirmasis iš lietuvių vietą ketvirtfinalyje dar pirmadienį užsitikrino svorio kategorijos iki 64 kg (24 boksininkai) favoritu laikomas Londono olimpinių žaidynių prizininkas 23-ejų šilutiškis Evaldas Petrauskas, aštuntfinalyje 3:0 (30:27, 20:27, 29:28) nugalėjęs Čekijai atstovaujantį 21 metų Viktorą Agateljaną. Trečiadienį ketvirtfinalyje E. Patrauskas pirštines surems su armėnu Hovhannesu Bačkovu, kuris aštuntfinalyje 3:0 (30:27, 20:27, 29:28) nugalėjo Enocką Mwandilą Poulseną iš Danijos.

Dar trys Lietuvos boksininkai - Tadas Tamašauskas (iki 91 kg), Tomas Pivorunas (iki 75 kg) ir Mantas Valavičius (virš 91 kg) pralaimėjo pirmąsias kovas ir pasirodymą pirmenybėse jau baigė.

Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos 1-6 vietas Europos čempionate užėmę boksininkai.