Biatlonininkai pagerbė olimpinį čempioną

Ignalinoje surengtomis olimpinio čempiono Algimanto Šalnos taurės varžybomis baigėsi vasaros biatlono sezonas.

Žinia jaunimui

Pajėgiausiems Lietuvos biatlonininkams jau išvykus į treniruočių stovyklą iškritus pirmajam sniegui Suomijoje, mūsų šalies žiemos sporto sostinėje varžėsi veteranai, jaunimas ir pirmus žingsnius biatlone žengiantys vaikai.

„Bet kuriai federacijai turėti olimpinį čempioną – didelė garbė. Tai parodo, kad sporto šaka turi gilias tradicijas, yra atsakingas požiūris į darbą. Dėl to pasiekiama ir atitinkamų rezultatų. A.Šalna – ignalinietis, todėl jo vardo varžybos rengiamos gimtajame mieste. Mūsų tikslas – ne tik pagerbti olimpinį čempioną, bet ir skelbti žinią jaunimui, vaikams, kad paprastas vaikinas iš Ignalinos savo atkaklumu ir sunkiu darbu pasiekė kiekvieno sportininko svajonę – tapo olimpiniu čempionu“, – teigė Lietuvos biatlono federacijos (LBF) prezidentas Arūnas Daugirdas.

Išsidalijo trofėjus

Trumpoje individualioje riedslidžių rungtyje lietuviai iškovojo aštuonis nugalėtojų titulus iš dvylikos galimų – likusius laimėjo svečiai iš Latvijos.

A.Šalnos taurės varžybose sėkmė lydėjo Alaną Kačperovą (M19 grupė), Danielį Buchovskį (M17), Viktoriją Kapancovą (W19), Emiliją Mincevič (W17), Nojų Sabaliauską (M13), Niką Kunčiną (W13), Roką Suslavičių (vyrai) ir Viačeslavą Rumiancevą (M40).

Riedslidžių sprinto varžybose aukso medalius pelnė Lietuvos atstovai Lukrecija Daugirdaitė (W19), Juozas Augustinavičius (M17), V.Rumiancevas (M40), Eimantas Lekavičius (M15), Andris Draudvila (M13).

„Prieš trejetą metų pateikėme paraišką Sporto rėmimo fondui, buvo skirtas dalinis finansavimas A.Šalnos taurės varžyboms – biatlonui populiarinti  ir kuo daugiau žmonių į šią sporto šaką pritraukti. Manau, tai pavyko, nes atgijo ir veteranų sportas, be to, prisidėjo patys mažiausi dalyviai“, – pasakojo A.Daugirdas.

Pradžiamokslio ginklai

Pernai LBF įsigijo moderniausių lazerinių ginklų – jie leis šaudymo įgūdžių mokyti su biatlonu dar tik susipažįstančius vaikus.

Ignalinoje vienuolikmečių grupėje sėkmingiausiai pasirodė Rafalas Bobanas ir Rusnė Pranevičiūtė, devynmečių – Maksimas Kunčinas ir Ekaterina Litvinova.

„Padedami Sporto rėmimo fondo, įsigijome populiariausių ir moderniausių pasaulyje lazerinių ginklų, pritaikytų būtent biatlono pradžiamoksliui. Jie nereikalauja jokių ypatingų sąlygų, jokių uždarų patalpų, reikalingų dėl saugumo. Lazerinis ginklas – paprastas, jį naudoti galima bet kurioje vietoje. Tai puikus įrankis, norint supažindinti vaikus ne tik su mūsų sporto šaka“, – dėstė A.Daugirdas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių