Ant ledo užduotis įvykdė, kabinetuose – dar ne

Viena kova jau laimėta, kita, svarbesnė, dar tik prasideda. Pasaulio čempionate Švedijoje iškovotas kelialapis į Pekino olimpiadą dar negarantuoja vietos žaidynėse, todėl Sauliaus Ambrulevičiaus ir Allison Reed duetas turi apsišarvuoti kantrybe.

Prieš keletą savaičių Stokholme (Švedija) vykusiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate  Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed užėmė 15-ąją vietą. Ši pozicija Lietuvos šokių ant ledo porai garantavo kelialapį į 2022 m. Pekino olimpiadą, bet šia teise jie galės pasinaudoti tik tuo atveju, jei A.Reed gaus Lietuvos pilietybę.

Tęsia šlovingas tradicijas

Kaune surengtoje spaudos konferencijoje S.Ambrulevičius ir A.Reed pasidalino mintimis apie priešolimpinį sezoną ir svarbiausią jo startą Švedijoje. Taip pat kalbos neišvengiamai sukosi ir apie pilietybės klausimą. Tačiau pirmiausia žodžio paprašė Kauno meno galerijoje „Balta“ surengtos konferencijos organizatoriai. Jie trumpai pristatė šioje galerijoje keletą mėnesių veikusią parodą „Kalėdos ant ledo“, skirtą garsiausiai Lietuvos ledo šokių porai – Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui. Parodoje pateikiamos įspūdingos šokėjo nuotraukos iš įvairių varžybų, eksponuojami įvairūs jų trofėjai bei asmeniniai daiktai.

„Saulius ir Allison yra Margaritos ir Povilo tradicijų tęsėjai, todėl simboliška, kad susitinkame būtent šioje parodoje. Norime, kad mūsų naujoji pora pasiektų ne mažiau nei jų pirmtakai. Tikimės, kad jiems neteks tokių išbandymų, kuriuos teko įveikti Povilui ir Margaritai“, - kalbėjo organizatoriai.

Jie atkreipė dėmesį į vieną parodos eksponatų – M.Drobiazko pačiūžas. Pasak jų, Margaritai karjeros pradžioje teko čiuožti per mažomis pačiūžomis, nes tais laikais nebuvo tinkamų, todėl kentėjo ledo šokėjos kojos.

Progresas - akivaizdus

A.Reed išgirdusi šią istoriją nusišypsojo. Jai panašūs išbandymai negresia, tačiau sportinės karejros iššūkių 26 metų amerikietei netrūksta. Paklausta, kaip vertina pasirodymą pasaulio čempionate, ji teigė likusi patenkinta rezultatu ir iškovotu kelialapiu.

„Šis pandeminis sezonas buvo labai sudėtingas, todėl norėjome pasinaudoti savo šansu Švedijoje. Džiaugiamės, kad tai pavyko ir galime didžiuotis iškovotu kelialapiu. Man asmeniškai buvo didelė garbė atstovauti Lietuvai“, - „Kauno dienai“ sakė A.Reed.

Jos mintį pratęsė ir S.Ambrulevičius.

„Jei prieš ketverius metus kas nors būtų pasakęs, kad čiuošime olimpiadoje, būčiau tai įvertinęs kaip labai drąsų pareiškimą. O šiemet jau kokius tris mėnesius buvome ant žaidynių ribos. Džiugu, kad aplenkėme labai daug konkurentų šiose lenktynėse dėl bilieto į Pekiną ir savo galimybe pasinaudojome“, - teigė pašnekovas.

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė atkreipė dėmesį į augantį poros pasitikėjimą ir įvaizdį specialistų akyse.

„Stokholme prie mūsų priėję teisėjai ir specialistai vis paklausdavo kokie mūsų rezultatai. Atsakydavome, kad lyginant su ankstesnėmis varžybomis beveik nepakito. Jie labai nustebdavo ir leisdavo suprasti, kad iš mūsų labai daug tikisi“, - pasakojo L.Vanagienė.

Lietuvos porai dideliu postūmiu tapo tai, kad jie nuo šių metų treniruojasi Kanadoje, pas Monrealyje dirbančią garsią trenerių porą Marie-France Dubreuil ir Patrice Lauzon. Tiesa, kol treniruotes už Atlanto pristabdė pandemijos apribojimai, mūsiškiai persikėlė į Kauną ir dirba čia.

Mokosi lietuvių kalbos

Ne mažiau svarbūs žygiai vyksta už ledo ribų. Lietuvos čiuožimo federacija drauge su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu rengia dokumentus šalies prezidentūrai dėl pilietybės suteikimo A.Reed. Pastaroji jau ėmė mokytis lietuvių kalbos, o Kauną vadina antraisiais namais.

„Allison apsistojusi mūsų namuose, turi savo kambarį ir puikiai čia jaučiasi. Ji domisi Lietuvos istorija, lanko mūsų šalies įdomias vietas. Smagu, kad ji pati rodo iniciatyvą“, - dėstė S.Ambrulevičius.

Pasak L.Vanagienės, dokumentų rinkimo ir nagrinėjimo procesas nebus trumpas, bet ledo šokėjai nusiteikę optimistiškai – jų klausimas turėtų būti išnagrinėtas dar gerokai iki 2022 metų vasario, kai Pekine startuos žiemos žaidynės.

„Povilas ir Margarita dalyvavo net penkiose olimpiadose, vežė medalius ir Europos ir pasaulio pirmenybių, pasaulinių studentų varžybų, „Grand Prix“ turnyrų. Matydami Sauliaus ir Allison progresą, manome, kad jų perspektyvos ne mažiau gražios. Kas žino, gal vieną dieną Lietuvoje turėsime ir olimpinius prizininkus“, - sakė L.Vanagienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Angis

Angis portretas
Tegul ir dalyvauja, europos , pasaulio turnyruose. Užteks tų pseudo "lietuvaičių".

Sūduvis

Sūduvis portretas
Pirmiausia tegul atsisako jankių pilietybės o paskui jau galima suteikti ir Lietuvos. Vienai čiuožėjai jau suteikėm tai kur ji dabar?.?.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių