Europos čempionate – du neįmušti baudiniai ir pirmoji Ukrainos pergalė

Ukrainos futbolininkai sugebėjo atsitiesti po pralaimėjimo Nyderlandų ekipai ir „Euro 2020“ C grupės antrajame mače Bukarešte 2:1 pranoko turnyro debiutantę Šiaurės Makedonijos komandą. Šiose rungtynėse buvo paskirti du baudiniai, bet nė vieno jų komandos nerealizavo.

Po pergalės ukrainiečiai turi tris taškus ir sustiprino galimybes žengti į atkrintamąsias.

Paskutiniame grupės mače jie susitiks su Austrija.

Austrų ir Nyderlandų dvikova vyks vėlų ketvirtadienio vakarą.

Rungtynes Rumunijos sostinėje kur kas aktyviau pradėjo ukrainiečiai. 10-ąją minutę vienas prieš varžovų vartininką iššoko Romanas Jaremčiukas. Visgi užuot smūgiavęs į vartus, „Gent“ puolėjas nusprendė atlikti perdavimą komandos draugui ir makedonams pavyko apsiginti.

Pramušti varžovų įtvirtinimus Andrijaus Ševčenkos auklėtiniams pavyko 29-ąją minutę, kai po kampinio kamuolį baudos aikštelėje lietė Oleksandras Karavajevas. Dar po akimirkos visiškai laisvas kapitonas Andrijus Jarmolenka pasiuntė kamuolį į vartus.

Nespėję atsipeikėti, makedonai krito ir vėl. Po A.Jarmolenkos perdavimo R.Jaremčiukas išvengė nuošalės ir išsivadavęs nuo gynėjo padvigubino pranašumą.

57-ąją minutę Šiaurės Makedonijai pavyko grąžinti intrigą. Po Ivano Trichkovskio klastingo smūgio ukrainiečių vartininkas pirštų galais lietė kamuolį, bet šis atsimušė į skersinį ir grįžo į aikštę. Bandydamas jį išmušti, Oleksandras Karavajevas lietė Gorano Pandevo koją ir mačo arbitras paskyrė baudinį. Pirmą Ezgjano Alioski smūgį G.Buščanas atrėmė, tačiau kamuolys labai patogiai atšoko tam pačiam „Leeds United“ gynėjui ir pakartotiniu smūgiu rezultatas buvo sušvelnintas.

83-ąją minutę po R.Malinovskio galingo smūgio gyvatvorėje stovėjęs Danielis Avramovski sužaidė alkūne. Mačo arbitras po VAR peržiūros paskyrė baudinį, tačiau pats R.Malinovskis smūgiavo tiesiai į vartininką.

Abu mačus pralaimėjusiems Šiaurės Makedonijos futbolininkams šansų patekti į atkrintamąsias beveik neliko.

Ukraina – Šiaurės Makedonija 2:1 29' (1:0) Andrijus Jarmolenka 33' (2:0) Romanas Jaremčiukas 57' (2L1) Ezgjanas Alioski.