Kompensacijų už tarnybos ypatumus ir papildomą darbo krūvį, fizinio, ekonominio bei socialinio saugumo reikalaujantys ugniagesiai grasina rengti protesto akcijas pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) renginių metu.
Tai sakoma antradienį išplatintame Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pranešime.
Teigiama, kad per savaitgalį Kėdainiuose vykusį suvažiavimą Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų delegatai priėmė rezoliuciją, kurioje reikalaujama nedelsiant spręsti jų problemas.
Tarp rezoliucijoje išdėstytų skubiausiai spręstinų klausimų - kompensacijos už tarnybos ypatumus ir papildomą darbo krūvį, pareigūnų bei savivaldybių ugniagesių motyvacija, jų fizinis, ekonominis ir socialinis saugumas, deramas aprūpinimas reikiamomis darbo bei saugos priemonėmis, pareigūnų motyvacijos likti tarnyboje didinimas, diskriminacinio apmokėjimo už darbą panaikinimas, valstybės tarnautojo statuso ugniagesiams suteikimas, priešgaisrinių tarnybų finansavimas pagal poreikį.
„Ugniagesiai gelbėtojai nusprendė, jei į jų rezoliucijoje išdėstytus reikalavimus nebus atsižvelgta, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai renginių metu bus organizuojamos protesto akcijos“, - teigiama pranešime.
Suvažiavime priimta rezoliucija išsiųsta Seimui, Vyriausybei, Vidaus reikalų ministerijai bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui.
Skirtingiems profsąjungų centrams priklausančių ir nepriklausomų ugniagesių profesinių sąjungų atstovai taip pat nutarė atgaivinti Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo veiklą. Susivienijusiose ugniagesių organizacijos iš viso yra apie 1000 narių.
Naujausi komentarai