Venesuelos opozicijos lyderis: suorganizuoti karinio perversmo nepavyko

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido pripažino padaręs klaidų bandant suorganizuoti karinį perversmą šalyje ir taip nuversti prezidentą Nicolą Maduro bei neatmetė Jungtinių Valstijų karinės intervencijos galimybės. Pasak jo, jei gautų tokį pasiūlymą iš Vašingtono, teiktų jį svarstyti Nacionalinei Asamblėjai.

Šią savaitę planas nuversti N. Maduro, kviečiant kariuomenę atsukti nugarą prezidentui ir pereiti į opozicijos gretas, žlugo, o interviu „The Washington Post“ J. Guaido pripažino pervertinęs kariuomenės palankumą opozicijai.

J. Guaido atskleidė tikėjęsis, kad N. Maduro atsistatydins, jeigu jį paliks dalis kariuomenės, tačiau toks opozicijos lyderio planas neišdegė ir raginimas karininkams neberemti N. Maduro nesusilaukė didelio palaikymo dabartinį prezidentą remiančioje kariuomenėje, kuri numalšino gatvių protestus.

„Galbūt mums reikia daugiau karių, galbūt reikia daugiau režimo pareigūnų, norinčių paremti Konstituciją. Manau, kad kintamieji dabar yra akivaizdūs“, - leidiniui sakė J. Guaido.

Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas ir laikinuoju Venesuelos vadovu pasiskelbęs J. Guaido vis dėlto pabrėžė, kad JAV karinė intervencija nuversti N. Madurą įmanoma tik tuo atveju, jei ją paremtų Nacionalinė Asamblėja - šalies parlamentas.

Paklaustas, ką atsakytų JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Johnui Boltonui, jei šis pasiūlytų JAV karinę intervenciją, J. Guaido teigė: „Mielas drauge, ambasadoriau Johnai Boltonai, ačiū už visą pagalbą, kurią jūs teikiate šiam teisėtam tikslui. Ačiū už galimybę, mes ją svarstysime, tikriausiai svarstysime parlamente. Jei tai bus būtina, galbūt ją patvirtinsime“.

Tačiau opozicijos lyderis greitai patikino, kad vertina tai, jog Vašingtonas svarsto karinio įsikišimo galimybę.

„Tai yra puiki žinia Venesuelai, nes mes svarstome visas galimybes. Gera žinoti, kad svarbūs sąjungininkai, kaip Jungtinės Valstijos, taip pat svarsto šią galimybę. Tai suteikia mums galimybę bendradarbiauti, jei to prireiks, ir mes žinome, kad sulauksime paramos.

Manau, kad šiandien daug Venesuelos karių nori padėti humanitarinei pagalbai patekti į šalį. Jie būtų laimingi sulaukę paramos užbaigiant šią uzurpaciją. Jei į tai įeina ir bendradarbiavimas su tokiomis garbingomis šalimis, kaip Jungtinės Valstijos, manau, tai būtų viena iš galimybių“, - kalbėjo J. Guaido.

J. Guaido pripažino, kad šią savaitę planuotas perversmas nepavyko, tačiau, tikino jis, iš klaidų bus pasimokyta.

„Tai, kad mes darėme tai, ką darėme, ir perversmas nepavyko pirmą kartą, nereiškia, jog tai nepavyks (ir ateityje). Mes susiduriame su absoliučios diktatūros siena. Mes supratome savo klaidas - ko mes nepadarėme ir ko mes padarėme per daug“, - sakė J. Guaido.

Tuo metu tarptautinėje bendruomenėje kyla vis daugiau raginimų J. Guaido ir N. Maduro sėsti prie derybų stalo ir susitarti dėl paliaubų, bet opozicijos lyderis atmetė galimybę derėtis su N. Maduro, jei šis nesitrauks iš valdžios.

„Sėsti su N. Maduro prie derybų stalo nėra išeitis. Tai vyko ir 2014-aisiais, ir 2016-aisiais, ir 2017-aisiais. Uzurpacijos pabaiga yra pirminė bet kokio dialogo sąlyga“, - pareiškė J. Guaido.

Vis dėlto šios savaitės įvykiai parodė ne tik opozicijos, bet ir N. Maduro režimo silpnybes, tikino J. Guaido. Pasak jo, vienas N. Maduro režimo žvalgybos vadų perbėgo į opozicijos gretas ir, nepaisant protestų, N. Maduro nenurodė sulaikyti J. Guaido. Paklaustas, kodėl prezidentas nesulaiko perversmą organizuojančio opozicijos lyderio, J. Guaido atsakė tiesiai šviesiai: „Nes Maduro bijo“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Na štai ir aišku, kokias būdais atnešama Vakarų demokratija. Surandi pakankamai išdavikų ir parsidavėlių , duodi jiems pinigų, pakurstai, pažadi JAV pagalbą ir duosi komandą "Fas". Jei momentas tinkamas- ima ir pavyksta, kaip R. Europoje, Ukrainoje ar Gruzijoje. Jei apsiskaičiuoji- gauni į kailį, kaip Sirijoje arba nepavyksta, kaip Venesueloje. Galima dar ir apšaukti teroristais ir pasiųsti NATO vanagėlius, kaip, Serbijoje, Libijoje, Irake, Afganistane... bombikės dažnai pagreitina demokratizacijos procesą. Na o apykvailiams žmogeliams pamojuoji po nosim spalvota vėliavyte, pažadi, kad gyvens kaip Amerikoje ir paprastai to pakanka.

Nagi

Nagi portretas
Pakart ta guankandoną ir ateis ramybė.

To to Sauliui

To to Sauliui portretas
visa "progresivioji pasaulio žmonijа" palaiko JAV politiku per Tweeter'i paskirta KITOS ŠALIES PREZIDENTA:) Taip b.l.e.d ka galima buvo?:) Kur krantai žmogau:)
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių