Ukraina sako įnirtingai kovojanti dėl Vuhledaro miesto

Ukraina penktadienį paskelbė, kad jos kariai įnirtingai kaunasi su rusais dėl rytiniame Donecko regione esančio Vuhledaro miesto kontrolės.

Rusijos remiamos pajėgos pareiškė „laukiančios gerų naujienų“ iš šio miesto, kur prieš Rusijos invaziją gyveno maždaug 15 tūkst. žmonių, bet Kyjivas sakė, kad Maskvos kariai klaidingai nušviečia savo laimėjimus.

„Ten vyksta įnirtinga kova“, – vietos žiniasklaidai sakė Ukrainos kariuomenės atstovas Serhijus Čerevatas.

„Daug mėnesių Rusijos kariuomenė... ten bando pasiekti reikšmingą sėkmę“, – sakė jis.

Rytinės Donecko srities, kurią Maskvos remiami separatistai iš dalies kontroliuoja nuo 2014 metų, visiškas užėmimas yra tarp pagrindinių Maskvos karinių tikslų Ukrainoje.

Rusijos lyderis Vladimiras Putinas pernai pareiškė, kad Maskva aneksavo Donecko sritį, nors jos kariai ją kontroliuoja tik iš dalies.

Vuhledaras yra maždaug 150 km į pietus nuo Bachmuto, dėl kurio kontrolės rusų kariai jau kovoja ilgiau nei dėl bet kurio kito Ukrainos miesto.

„Laukiame gerų naujienų iš Vuhledaro. Šio miesto apsuptis ir išvadavimas išsprendžia daug problemų“, – sakė Maskvos paskirtas Donecko regiono lyderis Denisas Pušilinas.

„Netrukus Vuhledaras gali tapti nauja, labai mums svarbia sėkme“, – sakė jis. Jo žodžius citavo Rusijos naujienų agentūros.

Rusų agentūra „RIA-Novosti“ pranešė, jog vienas D. Pušilino patarėjas paskelbė, kad rusų pajėgos įžengė į Vuhledarą ir ten įsitvirtino.

Tačiau Ukrainos kariuomenės atstovas sakė: „Priešas, švelniai pasakius, perdeda savo pasiekimus.“

Anksčiau šią savaitę Ukraina paskelbė, kad Rusijos pajėgos intensyvina mūšius už Bachmutą ir Vuhledarą, ir kad ten kovojančios Kyjivo pajėgos neprilygsta rusams karių skaičiumi bei ginkluote.

Kyjivas taip pat pripažino, kad ukrainiečių kariai pasitraukė iš Donecko srities Soledaro miesto, kurio užėmimą Rusija neseniai gyrė kaip svarbią savo pergalę.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojemūšiaikaro frontas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių