Sudano tarpininkams teigiant, kad laikomasi trapių paliaubų, Darfūre vyksta kovos

  • Teksto dydis:

Vakariniame Darfūro regione penktadienį vyko įnirtingi susirėmimai tarp konkuruojančių Sudano pajėgų, pranešė liudininkai, JAV ir Saudo Arabijos tarpininkams pastebėjus, kad ketvirtą dieną labiau laikomasi trapių paliaubų.

Praėjus kelioms minutėms nuo paliaubų įsigaliojimo vėlų pirmadienį – po kelių savaičių karo, kuris nusinešė 1 800 žmonių gyvybių ir dėl kurio daugiau kaip milijonas žmonių buvo priversti palikti savo namus, – sostinėje Chartume liudininkai pranešė apie antskrydžius ir šūvius.

Savaitės paliaubos yra naujausias iš daugelio susitarimų, kurie buvo sistemingai pažeidinėjami, o šią savaitę kariuomenė ir sukarintos greitojo palaikymo pajėgos (RSF) apkaltino viena kitą dar didesniais pažeidimais.

Jungtinės Valstijos ir Saudo Arabija, kurios tarpininkavo sudarant naujausią susitarimą, pranešė apie rimtus pažeidimus nuo jo įsigaliojimo, ypač trečiadienį.

Vašingtonas pagrasino sankcijomis už pažeidimus, kuriuos nustatė jo stebėsenos mechanizmas, tačiau kol kas nenukreipė jų nei į vieną pusę.

Balandžio 15-ąją prasidėjo kariuomenės vado Abdel Fattaho al Burhano (Abdel Fataho Burhano) ir jo buvusio pavaduotojo Mohamedo Hamdano Daglo vadovaujamų RSF pajėgų susirėmimai.

2021 metais A. F. Burhanas ir M. H. Daglo surengė perversmą, per kurį buvo nušalinta civilinė pereinamojo laikotarpio vyriausybė, tačiau vėliau ji iširo, prasidėjus įnirtingai kovai dėl valdžios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių