Rusijos primesta valdžia pasitraukė iš dar vieno miesto Ukrainos Chersono srityje

Rusijos okupacinė valdžia Naujojoje Kachovkoje Ukrainos Chersono srityje antradienį pranešė išvykusi iš miesto dėl ukrainiečių pajėgų apšaudymo.

Pranešimas pasirodė Maskvos pajėgoms atsitraukus iš srities sostinės Chersono.

„Naujosios Kachovkos valstybinės administracijos darbuotojai, taip pat valstybės ir municipalinės institucijos išvyko iš miesto ir buvo perkeltos į saugias vietas regione“, – per platformą „Telegram“ pranešė Maskvos primesta administracija.

Naujoji Kachovka yra kairiajame Dnipro upės krante, maždaug už 60 km į šiaurės rytus nuo Chersono, iš kurio praėjusią savaitę pasitraukė Rusijos kariai.

Rusijos remiami pareigūnai teigė, kad Maskvai pasitraukus iš Chersono, Naujoji Kachovka buvo „beatodairiškai apšaudyta“ Ukrainos kariuomenės ir kad „gyvenimas mieste yra nesaugus“.

Pareiškime taip pat teigiama, jog „tūkstančiai gyventojų“ pakluso jų rekomendacijai palikti miestą, kad „išsigelbėtų“, ir priduriama, kad Kyjivo pajėgos sieks „atkeršyti" su rusais bendradarbiavusiems ukrainiečiams.

Maskvos primesta valdžia tvirtino, jog tai nereiškia, kad miestas yra „apleistas“, ir teigė, kad „savivaldybės darbuotojų brigados“ stengiasi užtikrinti „energijos ir vandens tiekimo sistemų veikimą“.

Miestas yra netoli didžiulės Kachovkos hidroelektrinės užtvankos, kurią Rusijos pajėgos puolimo pradžioje užėmė kaip strateginį objektą, aprūpinantį vandeniu Maskvos aneksuotą Krymą.

Ukraina kaltina Rusijos karius planavus užtvanką susisprogdinti ir taip sukelti didžiulį potvynį.

Maskvos pajėgos savo ruožtu praėjusią savaitę pareiškė, kad ukrainiečių smūgis apgadino objektą.

Rusijos paskirtas okupuotos Chersono regiono dalies vadovas Vladimiras Saldo antradienį sakė, kad užtvanka nebeveikia ir kad joje gaminta elektra nebereikalinga.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojeokupantaiatkovotos teritorijosChersono sritis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių