Rusija: šaudmenų sandėlio sprogimą Krymą sukėlė „sabotažo aktas“

Rusijos gynybos ministerija antradienį pranešė, kad gaisras, sukėlęs šaudmenų sprogimus Maskvos aneksuotame Kryme įrengtame kariniame sandėlyje, buvo sukeltas per „sabotažo“ aktą.

„Rugpjūčio 16-osios rytą dėl sabotažo akto buvo apgadintas karinis sandėlis netoli Džankojaus gyvenvietės“, – sakoma Rusijos naujienų agentūrų išplatintame ministerijos pranešime.

„Padaryta žala daugeliui civilinių objektų, įskaitant elektros linijas, elektrinę, geležinkelio bėgius ir keletą gyvenamųjų pastatų“, – nurodoma pranešime.

Ministerija pridūrė, kad per šį incidentą niekas nebuvo „sunkiai sužeistas“.

Ankstesniame ministerijos pranešime teigiama, kad apie 6.15 val. vietos (ir Lietuvos) laiku laikiname kariniame sandėlyje netoli Maiskojės gyvenvietės Džankojaus rajone įsiplieskė gaisras ir galiausiai jame detonavo šaudmenys.

Per socialinius tinklus paskelbtose nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti virš įvykio vietos kylantys dideli liepsnų kamuoliai ir tiršti dūmų debesys.

Įvykio vietoje apsilankęs Maskvos paskirtos Krymo administracijos vadovas Sergejus Aksionovas sakė, kad buvo sužeisti du civiliai, bet jų gyvybėms pavojus negresia.

Vietos pareigūnai naujienų agentūroms sakė, kad iš bazės apylinkių prevenciškai buvo evakuoti apie 2 tūkst. žmonių.

Rusija aneksavo Krymą 2014 metais po Kyjive įvykusios provakarietiškos Maidano revoliucijos, nuvertusios Kremliui palankų Ukrainos prezidentą.

Vėliau tais metais Ukrainos rytuose įsiplieskė karas tarp kariuomenės ir Maskvos remiamų separatistų, tapęs įžanga į šių metų vasario 24-ąją Rusijos pradėtą didelio masto karinę invaziją.

Lygiai prieš savaitę galingi sprogimai griaudėjo Kryme esančioje Sakų aviacijos bazėje. Kyjivo teigimu, per tą incidentą buvo sunaikinti devyni lėktuvai ir šaudmenų atsargos.

Atsakomybės už incidentą Sakų bazėje, iš kurios Rusijos kariniai lėktuvai kildavo atakuoti taikinių Ukrainos pietuose, oficialiai niekas neprisiėmė, bet, daugelio nuomone, tai irgi buvo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgis.

Rusija incidentą vadina nelaimingu atsitikimu, bet analitikai sako, jog iš palydovų darytos nuotraukos ir ant žemės nufilmuota medžiaga rodo, kad veikiausiai bazė buvo atakuota.

Antradienį Ukrainos prezidento padėjėjas Mychaila Podoliakas sakė, kad vėliausi sprogimai Džankojaus rajone yra „priminimas“, jog Rusijos okupacija Kryme reiškia „sprogimus sandėliuose ir didėjančią mirtiną grėsmę grobikams“.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeKrymassprogimai Kryme

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių