„Microsoft“: Rusija koordinuoja kibernetines atakas su kariniais smūgiais Ukrainoje

Kelios su Rusijos vyriausybe susijusios kompiuterinių įsilaužėlių grupės nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios įvykdė šimtus kibernetinių atakų prieš šią valstybę, trečiadienį paskelbė JAV technologijų milžinė „Microsoft“.

Kompanija nurodo, kad Rusija naudoja hibridinio karo taktiką ir dažnai derina kibernetines atakas su kariniais puolimais mūšių laukuose.

„Pradedant [laiku] prieš pat invaziją matėme, kaip mažiausiai šeši atskiri su Rusijos valstybe susiję veikėjai surengia daugiau kaip 237 operacijas prieš Ukrainą“, – paskelbė „Microsoft“, dirbanti su Ukrainos kibernetinio saugumo ekspertais ir privačiomis kompanijomis, kad būtų galima atremti tokias atakas.

„Microsoft“ ataskaitoje sakoma, kad kibernetinis kariavimas apima „tęsiamas ardomąsias atakas, keliančias pavojų civilių gerovei“.

Pirmąją invazijos savaitę Rusijos programišiai atakavo svarbų Ukrainos transliuotoją, „tą pačią dieną, kai Rusijos kariuomenė paskelbė ketinanti sunaikinti Ukrainos „dezinformacijos“ taikinius ir sudavė raketų smūgį televizijos bokštui Kyjive“, rašoma ataskaitoje.

Tokių koordinuotų atakų tikslas yra „sužlugdyti ar sumenkinti Ukrainos vyriausybę ir karines funkcijas, pakirsti visuomenės pasitikėjimą šiomis institucijomis“.

„Microsoft“ pranešė susekusi kone 40 ardomųjų kibernetinių atakų prieš šimtus sistemų. Trečdalis jų buvo nukreipta tiesiogiai prieš Ukrainos visų lygių vyriausybines organizacijas, o kiti 40 proc. – prieš itin svarbią infrastruktūrą.

Kai kurios jų buvo „Wiper“ tipo atakos, kai kompiuterių sistemoje, į kurią įsilaužiama, ištrinami svarbūs duomenys.

Norėdami patekti į Ukrainos sistemas programišiai naudojosi įvairiomis technikomis, tokiomis kaip „duomenų viliojimas, paliktų silpnų vietų išnaudojimas ir kenkimas siunčiamojo srauto IT paslaugų teikėjams“.

„Šie veikėjai dažnai su kiekvienu panaudojimu modifikuoja savo kenkėjiškas programas, kad nebūtų aptikti“, – sakoma ataskaitoje. Joje pažymima, kad programišiai savo kampaniją pradėjo rengti dar 2021 metų kovą – beveik metai prieš prezidento Vladimiro Putino įsakymą įsiveržti į Ukrainą.

„Rusų pajėgoms pradėjus judėti sienos su Ukraina link, matėme pastangas gauti pradinę prieigą prie taikinių, galinčių suteikti žvalgybinės informacijos apie Ukrainos kariuomenę ir partneres užsienyje“, – sakė „Microsoft“.

Kompanijos teigimu, „tikėtina, kad mūsų matomos atakos yra tik nedidelė prieš Ukrainą nukreiptos veiklos dalis“.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeatakosMicrosoftkibernetinės atakos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių