Lenkijoje – naujas per parą nustatytų COVID-19 atvejų rekordas

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyti 657 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, ir šis skaičius yra didžiausias šalyje nuo epidemijos pradžios, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją penktadienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Ankstesnis per parą nustatytų COVID-19 atvejų rekordas buvo užfiksuotas ketvirtadienį, testais patvirtinus 615 atvejų.

Sveikatos apsaugos ministerija savo „Twitter“ žinutėje nurodė, kad koronaviruso epidemija per pastarąją parą taip pat pareikalavo septynių žmonių gyvybių.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 45 688, o mirčių – iki 1 716.

Ministerija nurodė, kad iš naujai nustatytų užsikrėtimo atvejų 227 buvo užregistruoti pietiniame Silezijos anglių kasybos regione, kur liga išplito tarp vietos kasyklų darbininkų.

Centrinėje Mazovijos vaivadijoje, kuriai priklauso sostinė Varšuva, buvo nustatyti 104 nauji COVID-19 atvejai.

Dar 77 COVID-19 atvejai nustatyti kaimyninėje Mažosios Lenkijos vaivadijoje, kuriai priklauso istorinis Krokuvos miestas ir populiarus kalnų kurortas Zakopanė.

Naujausiomis koronavirusinės infekcijos aukomis tapo keturi vyrai, kurių amžius – nuo 59 iki 80 metų, ir trys moterys, kurių amžius – nuo 79 iki 91 metų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Taip pat nurodoma, kad dauguma šių pacientai sirgo gretutinėmis lėtinėmis ligomis.

Ankstesnę dieną Lenkija buvo pranešusi apie 15 koronavirusu užsikrėtusių pacientų mirčių, o trečiadienį liga pareikalavo 12 gyvybių.

Ketvirtadienį ryte Lenkijos ligoninėse tebebuvo gydomi 1 778 koronavirusu užsikrėtę pacientai; 72 iš jų reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Bendras pasveikusiųjų skaičius padidėjo iki 33 987, pridūrė Sveikatos apsaugos ministerija.

Lenkija buvo tarp Europos Sąjungos narių, kurios pirmosios įsivedė griežtus suvaržymus, siekdamos neleisti išplisti naujajam koronavirusui. Šalis uždarė savo sienas atvykėliams iš užsienio, sustabdė mokyklų darbą ir paragino gyventojus likti namuose.

Vyriausybės atstovas Piotras Mulleris (Piotras Muleris) sakė, kad Varšuva svarsto galimybę per tris ateinančias savaites įvesti privalomą karantiną atvykėliams „iš kai kurių Europos Sąjungos ir ne ES šalių“, įskaitant Ispaniją.

Pandemija privertė Lenkiją daugiau kaip mėnesiui atidėti prezidento rinkimus, turėjusius vykti gegužės 10-ąją.

Per birželio 28-ąją ir liepos 12-ąją surengtus abu rinkimų ratus galiojo reikalavimas dėvėti kaukes, naudotis rankų dezinfekuojamosiomis priemonėmis ir laikytis socialinio atstumo. Per įtemptą balsavimą konservatyvios valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) remiamas prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) užsitikrino antrą kadenciją, nedidele persvara laimėjęs prieš liberalių pažiūrų varžovą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių