Karo ekspertai: agresorius pats lenda į klampias kautynes

  • Teksto dydis:

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai, aptardami situaciją karo fronte, stebėjosi, kodėl rusų karių pajėgos pačios lenda į klampias kautynes apgyvendintoje teritorijoje.

Pasak jų, šiauriniame Donbaso flange, Charkive, agresorius suaktyvėjo pietrytiniame sektoriuje. Rusų karių manevriniai vienetai atakavo Lebyazhe ir Bazaliivka. Ukrainiečiai puolimą atrėmė.

„Tikėtina, agresoriaus tikslai yra 1) stumtelti fronto liniją arčiau Chuhuivo ir taip įgalinti savo artileriją atakuoti šią gyvenvietę bei Charkivo pietrytinius priemiesčius, 2) užimti patogesnes gynybai pozicijas palei Doneco upę ir apsaugoti savo tiekimo linijas link Iziumo“, – spėjo ekspertai.

Iziume ukrainiečiai atmušė rusų karių ataką prie Dolynos. Taip pat agresorius intensyviai puolė Nova Dmytrivką. Tai – pietinis sektoriaus ruožas, tad Rusijos kariuomenė rodo vis daugiau ryžto atsiimti tai, ką prarado, ir neatiduoti ukrainiečiams iniciatyvos. Tačiau ir čia agresoriui pasistūmėti į priekį kol kas nepavyko.

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro atstovų teigimu, Syversko sektoriuje trečiadienį buvo ramiau. Agresorius atakavo prie Spirnės ir į pietus nuo Berestovės, tačiau patyrė nuostolių ir buvo priverstas atsitraukti. Lokalūs susidūrimai ir artilerijos smūgiai buvo fiksuojami tiek šiame, tiek kituose ruožuose, tačiau tai labiau primena rutiną negu suintensyvėjimą prieš galimą puolimą.

„Kautynės prie Bakhmuto ir Soledaro tęsiasi, tačiau vis daugiau ženklų, kad veiksmai čia įgauna pozicinių mūšių pobūdį. Ar tai tik pirmi žiedeliai, ar tai virs tendencija? Matysime. Antradienį minėjome apie agresoriaus bandymą pulti nuo Horlivkos link Torecko. Vietoj to, kad siektų kuo greičiau blokuoti Bakhmutą (perkirstų kelią Pokrovskas – Bakhmutas), agresorius pats lenda į klampias kautynes apgyvendintoje vietovėje. Manėme, kad gal tai tik žvalgyba mūšiu, tačiau trečiadienį orkai puolė su didesne jėga ir platesniame ruože (Zaliznė – Shumy – Zaitsevė). Kaip antradienį, taip ir trečianienį rezultatas tas pats. Ieškant logikos, vienas tokio aktyvumo variantų: 1) siekis perimti kelių sankirtą Mayorskas (iš čia keliai veda į Bakhmutą iš pietų ir iki Kostiantynivką, o tai yra ant kelio Porkrovskas – Bakhmutas), 2) nešturmuojant Torecko užimti geras gynybines pozicijas ir 3) apsisaugoti savo flangą iš rytų, šiaurės rytų“, – detalizavo „Locked N’ Loaded“.

Mūšiai kontaktinėje centro linijoje tęsiasi. Agresorius nuo pietinio Avdiivkos ruožo bando išeiti į Pisky užnugarį. Intensyviai atakuojama Opytnė. Nors rusų kariai šiek tiek pasistūmėjo į priekį, nes čia gana dėkinga gynybai vietovė (kalvos, vandens kliūtys, yra atvirų vietų tiesioginiai ugniai), yra galimybė gauti ugnies paramą iš draugiškų vienetų (apie 3 km į pietvakarius – Pisky, apie 5 km į vakarus – Pervomaiske, apie 3 km į šiaurės rytus – Avdiivkos). Tad, pasak ekspertų, tikėtina agresoriaus taktinė sėkmė tokia ir liks. Darbą gynėjų pėstininkams ir toliau lengvina ukrainiečių artileristai. Trečiadienį sėkmingai smogta rusų karių šaudmenų sandėliui Zhdanivka.

Mūšiai Vuhledaro – Novomykhailivkos ruože intensyvesni. Ypatingai karšta Novomykhailivkoje. „Panašu, agresorius tikisi ruožą suspausti iš pietų bei rytų ir taip priversti ukrainiečius atsitraukti. Nepanašu, kad artimiausiu metu Rusijos vienetams pavyks įgyvendinti šiuos savo planus“, – spėjo „Locked N’ Loaded“.

Kontaktinėje linijoje pietuose karščiausia Andriivkos – Lozovės – Bilohirkos ruože (piečiau nuo Davidiv Brid). Remiami aviacijos rusų kariai bandė šturmuoti Bilohirką, tačiau nesėkmingai. Be to, agresorius aktyviai su UAV ir žvalgybos grupių pagalba žvalgo ruožo flangus.

„Pavyzdžiui, trečiadienį būrio dydžio desantininkų vienetas persikėlė per Inhuleco upę ir atliko savižudiškus veiksmus prie Bila Krynytsjos. Rezultatas – nuspėjamas. Kita vertus, vis daugiau ženklų, kad agresorius vis dėlto bandys aktyviau pulti (judėti į šiaurę) būtent šiame ruože.Ukrainiečių artileristai labai sėkmingai smūgiavo orkų bazei Nova Kachovkoje. Agresorius vis dar sugeba nustebinti, įsirengti susitelkimo rajoną prie strategiškai svarbaus tilto per Dnieprą ir geležinkelio mazgo, kai šie objektai ne kartą jau atakuoti ukrainiečių artilerijos ugnimi. Vėl sprogimai Melitopolyje, kas konkrečiai demilitarizuota, dar tikslių duomenų trūksta, bet vis tiek malonu“, – feisbuke rašė ekspertai.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojekaro ekspertaikaro frontaskaro fronto apžvalga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių