J. Bidenas nesutinka siųsti JAV naikintuvų F-16 į Ukrainą

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmadienį pareiškė, kad nesiųs naikintuvų F-16 į Ukrainą, kurie padėtų jai kovoti su Rusijos okupantais, tačiau sakė, kad aplankys itin svarbią sąjungininkę Lenkiją.

„Ne“, – atsakė jis, žurnalistų Baltuosiuose rūmuose paklaustas, ar pritaria reaktyvinių lėktuvų, kurie, kaip teigė Ukrainos vadovai, yra naujausių jų pageidavimų dėl ginklų sąrašo viršuje, siuntimui.

Šį mėnesį Vakarų šalys po ilgų diskusijų pagaliau susitarė siųsti Ukrainai modernius NATO standartą atitinkančius tankus – vieną galingiausių įprastinės kariuomenės ginklų.

Ketinu vykti į Lenkiją. Tačiau nežinau, kada.

Paramos atnaujinimas Kyjivui suteikė vilties, kad netrukus jis pradės gauti karo lėktuvų F-16, kad sustiprintų savo nusilpusias oro pajėgas, tačiau šis klausimas Vakaruose tebėra labai diskutuotinas.

Artėjant pirmosioms Rusijos invazijos Ukrainoje metinėms vasario 24 dieną vis dažniau tikimasi, kad J. Bidenas galėtų vykti į Europą ir taip išreikšti paramą Ukrainą remiančiam aljansui. Lenkija, kaip logistikos centras, ginklų tiekėja ir pagrindinė JAV sąjungininkė Rytų Europoje, yra šių pastangų pagrindas.

„Ketinu vykti į Lenkiją. Tačiau nežinau, kada“, – sakė jis žurnalistams, paklaustas apie vizitą.


Šiame straipsnyje: Joe Bidenasnaikintuvai F-16ginkluotė Ukrainaikaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių