Izraelio prezidentas prašo įkaitų atleidimo Pereiti į pagrindinį turinį

Izraelio prezidentas prašo įkaitų atleidimo

2025-02-20 12:47
Rasa Strimaitytė (ELTA)

„Hamas“ ketvirtadienį perdavus keturių įkaitų kūnus, Izraelio prezidentas Izchakas Herzogas neslėpė liūdesio, kad nepavyko jų susigrąžinti gyvų. „Kančia. Skausmas. Trūksta žodžių, – sakoma prezidento pranešime. – Mūsų širdys – visos tautos širdys – sudaužytos“.

Izchakas Herzogas
Izchakas Herzogas / Scanpix nuotr.

I. Herzogas teigė valstybės vardu lenkiąs galvą ir prašąs atleidimo. „Atleidimo už tai, kad tą siaubingą dieną jūsų neapsaugojome. Atleidimo už tai, kad negrąžinome jūsų saugiai namo“, – teigė prezidentas.

Radikali palestiniečių grupuotė „Hamas“ ketvirtadienį Gazos Ruože Raudonajam Kryžiui perdavė keturių žmonių kūnus – „Hamas“ teigimu, tai negyvi įkaitai.

„Hamas“ ir Izraelio žiniasklaidos duomenimis, tarp keturių žuvusiųjų yra motina ir du vaikai – Shiri, Arielis bei Kfiras Bibasai. Visi jie turi ir Vokietijos pilietybę. Ketvirtas perduotas kūnas yra pagyvenusio vyro.

„Hamas“ 2023 m. lapkritį pranešė, kad trys Bibasų šeimos nariai žuvo per Izraelio antskrydį Gazos Ruože. Izraelis to kol kas galutinai nepatvirtino. Vaikų tėvas Jardenas Bibasas neseniai buvo paleistas iš „Hamas“ nelaisvės. Jie Gazos Ruože buvo laikomi atskirai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų