EP narys sulaikytas apklausai dėl korupcijos skandalo

Belgijos federalinė prokuratūra pranešė, kad, policijai surengus daugiau reidų, penktadienį apklausai buvo sulaikytas Europos Parlamento narys, susijęs su gruodį asamblėją sukrėtusiu korupcijos skandalu.

Prokuratūra pranešė, kad policija apieškojo Belgijos įstatymų leidėjui Marcui Tarabellai (Markui Tarabelai) priklausantį banko seifą Lježo mieste. Taip pat buvo apieškotos Antino miesto, kuriame M. Tarabella eina mero pareigas, rotušės patalpos.

Šį mėnesį EP panaikino M. Tarabellos imunitetą, kad tyrėjai galėtų jį apklausti. Asamblėja didele balsų persvara nubalsavo už tai, kad būtų panaikinta jo ir kito įstatymų leidėjo, italo Andrea Cozzolino (Andrėjos Kodzolino), parlamentinė apsauga.

Anksčiau abu vyrai per savo advokatus teigė norintys bendradarbiauti su Belgijos pareigūnais.

Prokuratūra pranešė, kad M. Tarabella buvo sulaikytas apklausai, ir pridūrė, kad dabar bylą tiriantis teisėjas turi nuspręsti, ar jis bus apklaustas per artimiausias valandas.

M. Tarabella neigė bet kokias sąsajas su skandalu, kuriame Kataro ir Maroko pareigūnai įtariami siūlę kyšius, kad paveiktų sprendimus Europos Parlamente. Kataras ir Marokas taip pat griežtai neigė, kad yra su tuo susiję, tačiau asamblėja sustabdė darbą su visais su Kataru susijusiais klausimais.

Ataskaitoje, parengtoje siekiant panaikinti M. Tarabellos imunitetą, teigiama, kad Belgijos tyrimas parodė, jog jis „galėjo būti įsivėlęs į korupcinius veiksmus, susijusius su vienos ar daugiau užsienio valstybių kišimusi, kuriuo buvo siekiama daryti įtaką Europos Parlamento diskusijoms ir priimamiems sprendimams“.

Jame teigiama, kad „parodymai prieš jį leidžia manyti, kad tokie mokėjimai jam buvo atlikti kelis kartus ir iš viso sudarė“ 120 000–140 000 eurų.

Skandalas iškilo į viešumą gruodžio pradžioje, kai valdžios institucijos surengė keletą reidų Briuselyje ir Italijoje, kurių metu konfiskavo šimtus tūkstančių eurų.

Keturiems asmenims buvo pateikti kaltinimai korupcija, pinigų plovimu ir naryste nusikalstamoje organizacijoje. Tai Graikijos įstatymų leidėja Eva Kaili, kuri iki kaltinimų paskelbimo buvo asamblėjos pirmininkės pavaduotoja, jos partneris ir parlamentaro padėjėjas Francesco Giorgi (Frančeskas Džordžis), buvęs Italijos įstatymų leidėjas Pieras Antonio Panzeri (Pjeras Antonijus Panceris) ir labdaros grupės vadovas Niccolo Figa-Talamanca (Nikolas Figa-Talamanka).

P. A. Panzeri susitarė su Belgijos prokurorais būti informatoriumi. Jis pažadėjo mainais į švelnesnę bausmę atskleisti su tuo susijusių asmenų pavardes ir kaip galėjo būti pervedami pinigai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių