NATO „nedelsdama“ pasiųs karo laivų grupę į Egėjo jūrą, kad padėtų kovoti su neteisėtu žmonių gabenimu, kai tokį prašymą pateikė Vokietija, Graikija ir Turkija, ketvirtadienį paskelbė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.
Pasak jo, ši migrantų krizė, skatinama konfliktų ir neramumų Artimuosiuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje, yra didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo ir kelia didelę saugumo grėsmę 28-ių šalių Aljansui.
NATO 2-ąją nuolatinę jūrų pajėgų grupę, kuriai šiuo metu vadovauja Vokietija, sudaro trys laivai, o sąjungininkai pažadėjo skirti daugiau pajėgų, kad ji galėtų vykdyti „žvalgybą ir stebėseną Egėjo jūroje“, pažymėjo generalinis sekretorius.
„Svarbiausia bus ne sustabdyti ir nustumti atgal (pabėgėlius) ..., o vykdyti kritiškai svarbią žvalgybą, kad padėtume kovoti su neteisėto žmonių gabenimo ir nusikalstamais tinklais“, – aiškino J.Stoltenbergas.
NATO glaudžiai bendradarbiaus su Europos Sąjunga ir jos sienų apsaugos agentūra „Frontex“, pridūrė jis.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį kartu su Ankara paprašė karinio bloko pagalbos, kai dar tūkstančiai pabėgėlių kirto Turkijos dieną, vykstant įnirtingoms kautynėms aplink Sirijos šiaurinį Alepo miestą.
Turkija, kuri yra vienintelė musulmoniška NATO valstybė ir kurios ginkluotosios pajėgos yra vienos didžiausių Aljanse, tapo tranzito šalimi daugiau negu milijonui pabėgėlių, praeitais metais pasiekusių Europą.
Daugiau negu 70 tūkst. žmonių atliko pavojingą kelionę per jūrą šių metų sausį. Baiminamasi, kad šimtai tūkstančių paseks jų pavyzdžiu, intensyvėjant mūšiams Sirijoje.
Naujausi komentarai