Teksase vienam sveikatos apsaugos darbuotojui, kuris rūpinosi nuo Ebolos karštligės jau mirusiu pacientu, taip pat preliminariai diagnozuota ši mirtinai pavojinga liga ir tai sudavė smūgį pasaulinei kovai su didžiausiu per visą istoriją protrūkiu.
Nuo metų pradžios nuo Ebolos karštligės septyniose valstybėse mirė daugiau kaip 4 tūkst. žmonių ir atrodo, kad epidemija lenkia pastangas su ja kovoti, nurodo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Jungtinės Tautos (JT).
Jei preliminarių testų rezultatai bus patvirtinti, minimas pacientas Teksase bus antras žmogus, kuriam Jungtinėse Valstijose diagnozuota ši liga, ir turbūt pirmasis, užsikrėtęs ja JAV teritorijoje – kitą dieną po to, kai JAV oro uostuose buvo pradėti tikrinti keleiviai iš epidemijos apimtos Vakarų Afrikos.
„Žinojome, kad antras atvejis galėtų būti realybė ir rengėmės šiai galimybei“, – sakė dr.Davidas Lakey (Deividas Leikis), Teksaso valstijos sveikatos apsaugos departamento komisaras.
„Plečiame savo komandą Dalase ir dirbame itin stropiai, kad užkirstume kelią tolesniam plitimui“, – sakė jis.
Minimas sveikatos apsaugos darbuotojas yra iš Teksaso Presbiterionų ligoninės Dalase, kurioje buvo gydomas Liberijos pilietis Thomas Ericas Duncanas (Tomas Erikas Dankanas), miręs trečiadienį, spalio 8 dieną.
T.E.Duncanas yra pirmasis žmogus Jungtinėse Valstijose, kuriam buvo diagnozuota Ebolos karštligė. Jis mirė izoliatoriuje praėjus 11 dienų po to, kai buvo paguldytas į ligoninę.
Juo rūpinęsis sveikatos apsaugos darbuotojas vilkėjo visą apsauginę aprangą, bet vis tiek užsikrėtė mirtinai pavojingu virusu.
Naujausias atvejis Teksase akcentuoja JT nuogąstavimus ir didėjantį susirūpinimą Jungtinėse Valstijose dėl Ebolos viruso, nuo kurio nėra jokio skiepo ar plačiai prieinamo gydymo.
„Virusas smarkiai lenkia mus ir kiekvieną dieną situacija blogėja“, – JT lyderiams po apsilankymo Liberijoje, Gvinėjoje ir Siera Leonėje sakė JT misijos dėl Ebolos viruso vadovas Anthony Banbury (Entonis Banberis).
Keleiviams iš šių trijų labiausiai protrūkio veikiamų valstybių Johno F.Kennedy (Džono F.Kenedžio) tarptautiniame oro uoste Niujorke bus matuojama kūno temperatūra, jie bus tikrinami dėl ligos požymių ir turės atsakyti į klausimus apie galimus kontaktus su ligoniais, pranešė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC).
„Tačiau patikrinimas išlipant gali nenustatyti visų žmonių, užsikrėtusių Ebolos virusu, jis neturi būti tobulas, kad padėtų mažinti Ebolos viruso plitimą“, – sakoma CDC pareiškime. Keturiuose kituose dideliuose JAV oro uostuose panašūs patikrinimai turi prasidėti kitą savaitę.
CDC prognozavo, kad atvejų skaičius pasaulyje blogiausiu atveju galėtų padidėti iki 1,4 mln. iki sausio, jeigu nebus imtasi griežtų priemonių ligos plitimui sulaikyti.
Naujausi komentarai