Vokietijos vyriausybė patvirtino, kad atsiųs Ukrainai 14 tankų „Leopard“

Vokietijos ministrų kabinetas patvirtino, kad atsiųs Ukrainai 14 tankų „Leopard 2“, sakoma trečiadienį paskelbtame vyriausybės pranešime.

Vyriausybė taip pat leis ir kitoms šalims siųsti tankus Ukrainai.

Artimiausiu metu Vokietijoje prasidės Ukrainos karių mokymai. Be mokymų, paketą taip pat sudarys logistikos, amunicijos ir sistemos priežiūros paslaugos.

Pirmiausia Vokietija nori pristatyti Ukrainai 14 tankų „Leopard 2 A6“ iš Bundesvero atsargų. Apie tai pranešime spaudai sakė vyriausybės atstovas spaudai Steffenas Hebestreitas (Štefenas Hebeštraitas).

„Siekiama greitai surinkti du tankų batalionus su „Leopard 2“ tankais Ukrainai“, – sakė jis.

„Šiuo sprendimu laikomės gerai žinomos linijos pagal galimybes remti Ukrainą. Mes veikiame tarptautiniu mastu glaudžiai koordinuodami savo veiksmus“, – pareiškime cituojamas kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas).

Šiuo sprendimu laikomės gerai žinomos linijos pagal galimybes remti Ukrainą. Mes veikiame tarptautiniu mastu glaudžiai koordinuodami savo veiksmus.

Prieš priimant sprendimą kelis mėnesius vyko diskusijos.

Pastarosiomis savaitėmis Vakarų šalys žadėjo ukrainiečiams padėti atremti Rusijos invaziją vis sudėtingesne karine technika, o Kyjivas labiausiai nori kovinių tankų.

Vašingtonas taip pat linksta link sprendimo nusiųsti Ukrainai nemažai tankų „Abrams M1“, laikraščiui „The Wall Street Journal“ teigė JAV pareigūnai.

Kyjivas ir kelios jo sąjungininkės jau kelias savaites ragino Berlyną leisti pristatyti „Leopard“, tačiau praėjusią savaitę Vokietijoje vykusiame, JAV vadovautame Ukrainos sąjungininkių susitikime sprendimas nebuvo priimtas.

Naujasis Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus) sakė, kad jis „aiškiai paragino šalis partneres, kurios turi parengtų dislokavimui tankų „Leopard“, apmokyti Ukrainos pajėgas dirbti su šiais tankais“.

„Privalome aprūpinti Ukrainą sunkesnėmis ir pažangesnėmis sistemomis ir turime tai padaryti greičiau“, – teigė B. Pistorius.

Kremlius pateikė įvairių reakcijų į Kyjivo sąjungininkų planus paremti Ukrainos karius „Leopard“ tankais.

Trečiadienį Kremlius pareiškė, kad jei Vakarų šalys tieks Ukrainai sunkiuosius tankus, jie bus sunaikinti mūšio lauke.

„Technologiniu požiūriu tai yra nevykęs planas. Tai pervertinimas potencialo, kurį tai suteiks Ukrainos kariuomenei“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Šie tankai dega kaip ir visi kiti. Jie tiesiog labai brangūs“, – kalbėjo jis.

Išvakarėse D. Peskovas perspėjo, kad tankų pristatymas „neatneš nieko gero būsimiems santykiams“ tarp Berlyno ir Maskvos.

„Jie paliks ilgalaikę žymę“, – sakė jis.

Pagal Berlyno karo ginklų kontrolės taisykles, šalys, naudojančios Vokietijoje pagamintą ginkluotę, privalo prašyti Berlyno leidimo, jei nori ją perduoti trečiajai šaliai.

Varšuva, viena iš šalių, aktyviausiai raginusių leisti perduoti Ukrainai „Leopard“, šio mėnesio pradžioje pareiškė, kad yra pasirengusi pristatyti Kyjivui 14 tokių tankų kaip tarptautinės koalicijos narė.

Be kita ko, ispanų dienraštis „El Pais“ trečiadienį pranešė, kad Ispanijos vyriausybė nusprendė prisijungti prie Europos sąjungininkų plano tiekti Ukrainai tankus „Leopard“.

Ukraina ir kitos šalys sveikina Berlyno sprendimą

Kyjivas trečiadienį pasveikino Vokietijos sprendimą atsiųsti tankų „Leopard“ Ukrainai ir leisti tiekti juos kitoms valstybėms.

„Pirmas žingsnis dėl tankų jau žengtas. Toliau – „tankų koalicija“. Mums reikia daug „Leopardų“, – socialiniuose tinkluose pareiškė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas, turėdamas omenyje kitas šalis, kurios sakė, kad Berlynui pritarus taip pat atsiųs tankų.

Pirmas žingsnis dėl tankų jau žengtas. Toliau – „tankų koalicija“.

Prancūzija taip pat gyrė Vokietijos sprendimą tiekti savo tankus „Leopard 2“ Ukrainai ir sakė, kad taip „išplečiama ir sustiprinama“ parama Kyjivui.

„Prancūzija sveikina šį Vokietijos sprendimą, kuriuo išplečiama ir sustiprinama parama, kurią suteikėme AMX-10 RC pristatymu“, – sakė prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) atstovas, paminėdamas Paryžiaus sausio pradžioje Kyjivui pažadėtus lengvuosius tankus.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) irgi padėkojo Vokietijai.

„Ačiū, @Bundeskanzler (Vokietijos kancleri) O. Scholzai Sprendimas nusiųsti „Leopard“ Ukrainai yra didelis žingsnis siekiant sustabdyti Rusiją. Drauge mes stipresni“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė M. Morawieckis.

Šiuo klausimu pasisakė ir Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas).

„Kartu su (britų) „Challenger 2“ jie sustiprins Ukrainos gynybinės ugnies pajėgas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė R. Sunakas.


Šiame straipsnyje: vokietijatankaiLeopardkaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių