Vatikanas patvirtino antrąjį popiežiaus Jono Pauliaus II stebuklą

Vatikano Šventųjų skelbimo kongregacijos ekspertai pripažino antrą popiežiui Jonui Pauliui II priskirtą stebuklą, ir dabar buvusio pontifiko kanonizavimui tetrūksta popiežiaus Pranciškaus parašo, antradienį pranešė Italijos naujienų agentūra ANSA.

Pasak pranešimo, lenkų kilmės popiežius turėtų būti paskelbtas šventuoju šių metų pabaigoje per ceremoniją, kuri galėtų vykti gruodį.

Birželio mėnesį Vatikano teologai popiežiui Jonui Pauliui II priskyrė antrą stebuklą, kuris, pasak šaltinių Vatikane, „nustebins pasaulį“, nurodo agentūra.

Katalikų šventieji turi mažiausiai po du jiems priskiriamus „patvirtintus“ stebuklus, o palaimintieji po vieną. Pirmasis stebuklas Jonui Pauliui II buvo priskirtas praėjus vos šešiems mėnesiams po jo mirties 2005 metais.

Popiežiaus užtarimui priskiriamas pirmasis stebuklas buvo prancūzų vienuolės Marie Simon-Pierre (Mari Simon-Pjer) išgijimas nuo Parkinsono ligos, praėjus dviem mėnesiams nuo Jono Pauliaus II mirties; visą tą laiką ji meldėsi už popiežių.

Antrasis stebuklas - kaip pranešama, vienos kostarikietės stebuklingas išgijimas - įvyko 2011 metų gegužės 11 dieną, kai popiežius Jonas Paulius buvo paskelbtas palaimintuoju per iškilmingą ceremoniją Šv.Petro aikštėje

Vatikano Šventųjų skelbimo kongregacijai pripažinus antrąjį Jono Pauliaus II stebuklą, Pranciškus turi pasirašyti dekretą dėl lenkų popiežiaus kanonizavimo ir paskelbti ceremonijos datą.

Katalikų Bažnyčia stebuklingais pripažįsta tuos išgijimus, kurie įvyksta akimirksniu, yra negrįžtami ir neturi moksliško paaiškinimo.

Johnas Paulius II buvo itin populiarus per visą savo 27 metus trukusį pontifikatą. Per jo laidotuves 2005 metų balandžio 8 dieną maldininkų minia skandavo „Santo subito“ („šventuoju nedelsiant“).

Remiantis pranešimu antradienio dienraštyje „La Stampa“, velionis pontifikas galėtų būti oficialiai kanonizuojant baigiantis „tikėjimo metams“ kartu su savo pirmtaku Jonu XXIII. 
„Gerojo popiežiaus“ pravardę turėjęs Jonas XXIII Šventajam Sostui vadovavo 1958-1963 metais, kai jo iniciatyva buvo sušauktas istorinis Vatikano II Susirinkimas.

Dėl savo charizmos ir ganytojiško būdo jis dažnai yra lyginamas su dabartiniu pontifiku Pranciškumi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Luka

Luka portretas
Viskas nuo šiandien vaikams nesakysiu kad nebūna raganų, drakonų ir vampyrų. Jeigu jau vatikano šventieji taip sako, nuo šaindien tikiu pasakomis.

v

v portretas
Ka gali nusene sventieji prigalvoti ,blogiau uz senmerges kurios mato stebuklus
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių