V. Putinas: Maskva įšaldo dalyvavimą INF sutartyje ir imasi kurti naujas raketas

 • Teksto dydis:

Maskva, atsakydama į Jungtinių Valstijų sprendimą pasitraukti iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties, taip pat stabdo įsipareigojimus pagal šį susitarimą ir imasi kurti naujų tipų raketas, šeštadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Mūsų atsakas bus tapatus“, – jis sakė per susitikimą su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir gynybos ministru Sergejumi Šoigu.

„Partneriai amerikiečiai paskelbė stabdantys dalyvavimą šioje sutartyje; mes taip pat (jį) stabdome, – pridūrė V. Putinas. – Jie pareiškė, kad užsiima moksliniais tyrimais ir konstravimu – mes darysime tą patį.“

Rusijos vadovas pabrėžė, kad jo šalis, rengdama atsaką dėl JAV pasitraukimo iš INF sutarties, neįsitrauks į brangiai kainuojančias ginklavimosi varžybas.

Vis dėlto V. Putinas sakė, kad Rusija nedislokuos INF sutartimi draudžiamų kitose šalyse, jeigu to nedarys Jungtinės valstijos.

„Vadovaujamės nuostata, kad atsiradus vidutinio ir mažo nuotolio ginklų Rusija nedislokuos jų nei Europoje, nei kituose pasaulio regionuose, kol atitinkamuose pasaulio regionuose nepasirodys panašių amerikiečių gamybos ginklų“, – sakė Rusijos lyderis.

Mūsų atsakas bus tapatus

V. Putinas pareiškė, kad Rusija daugiau neinicijuos derybų su JAV dėl nusiginklavimo.

„Palauksime, kol mūsų partneriai subręs, kad galėtų palaikyti lygų ir prasmingą dialogą su mumis šiuo itin svarbiu klausimu – svarbiu ir mums, ir mūsų partneriams, ir visam pasauliui“, – pasakė V. Putinas.

Tačiau jis pažymėjo, kad visi Rusijos pasiūlymai šioje srityje lieka galioti, „o durys išliks atvertos deryboms“.

Penktadienį JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) paskelbė, kad JAV nuo vasario 2 dienos nebedalyvaus šiame Šaltojo karo laikų susitarime.

Per trumpą spaudos konferenciją Valstybės departamente jis pridūrė, kad Rusija turi šešis mėnesius, kad išgelbėtų INF sutartį

„Jei Rusija per šešis mėnesius vėl nepradės visiškai ir įtikimai laikytis sutarties ir nesunaikins INF pažeidžiančių raketų, jų paleidimo įrenginių ir atitinkamos įrangos, sutartis bus nutraukta“, – nurodė M. Pompeo.

Įtampa dėl INF sutarties likimo tvyrojo daug mėnesių. Vašingtonas teigia, kad Rusija pažeidė sutartį.

Šis susitarimas, 1987 metais pasirašytas tuomečio JAV prezidento Ronaldo Reagano (Ronaldo Reigano) ir Sovietų Sąjungos lyderio Michailo Gorbačiovo, buvo pirmoji ginklų kontrolės priemonė, uždraudusi ištisą ginkluotės klasę: nuo žemės paleidžiamas sparnuotąsias ir balistines raketas, kurių veikimo nuotolis – nuo 500 iki 5,5 tūkst. kilometrų.

Minėtas susitarimas išsprendė krizę dėl sovietų branduolinių raketų, nukreiptų į Vakarų sostines, tačiau nenustatė jokių apribojimų kitiems svarbiems kariniams veikėjams, pavyzdžiui, Kinijai.

Praėjusią savaitę Rusijos kariškiai pademonstravo žiniasklaidai ir užsienio kariškiams raketų sistemą 9M729, taip bandydama įrodyti, kad nepažeidžia sutarties.

Rusija tvirtina, kad šios branduolinius užtaisus galinčios nešti raketos nuskrieja tik iki 480 kilometrų.

Vašingtonas savo ruožtu pareiškė, kad ši statinė sparnuotosios raketos demonstracija negali įrodyti, jog pagal veikimo atstumą šis ginklas sutarties nepažeidžia.NAUJAUSI KOMENTARAI

nu griuk

nu griuk portretas
is juoko,jie kurs,aha 'paleido' raketas viena is bombonesio kita is raketu paleidimo aiksteles,ir abi 5 metru tikslumu 'pataike' ?tik kodel nenufilimavo pataikimo su tokiu tikslumu raketu? ruselis kaip ir nasa ismoko kurt filimukus pagal 'zvaigzdiu karu ' kuryba. jeigu yra paleidimas tai yra ir nusileidimas,deje nieko nera ,tik 'paleidimu 'kompiuterinis pristatymas.

Jobanavrotelis

Jobanavrotelis portretas
Nu gal kokia 10 raketu pasigamins.Sankcijos ivestos.Jau taip visi vien keptas bulves bevalgo.Neber finansu.

> DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO

> DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO portretas
Rusų mafijos bosą Striukį Putiną ir jo bendrus Antonovą su Baranausku apvogusius Lietuvos žmones į kartuves.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių