Ukrainos ministras NATO susitikime: jokios aklavietės nėra

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba atmetė nuogąstavimus, kad Ukrainos kariuomenei nepavyksta padaryti pažangos kovoje su Rusija.

„Jokios aklavietės nėra“, – trečiadienį atvykęs į Briuselį susitikti su NATO užsienio reikalų ministrais kalbėjo D. Kuleba.

Ministras taip pat pareiškė, kad, nepaisant abejonių dėl JAV teikiamos paramos ir itin nedidelės pažangos ties fronto linija, Ukraina kovoje su Rusija nenusileis.

„Mes turime tęsti, turime kovoti. Ukraina nenusileis“, – sakė jis.

Jo teigimu, strateginis Ukrainos tikslas susigrąžinti visą savo teritoriją, įskaitant Krymo pusiasalį, „nesikeičia ir niekas mūsų nesustabdys“.

„Tai nėra vien Ukrainos saugumo, tai – visos Europos ir Atlanto regiono saugumo klausimas.“

Baiminamasi, kad be pakankamos pagalbos iš Vakarų, kurių dėmesys šiuo metu yra nukrypęs į Izraelio karą su „Hamas“, Kyjivas gali būti priverstas iš silpnosios šalies pozicijų siekti kompromiso su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Vakarų pareigūnai teigia neatsisakantys savo įsipareigojimų ir nedarantys Kyjivui spaudimo derėtis su Maskva, nors Ukrainos karinių pajėgų vadas ir yra pareiškęs, kad kovoje pasiekta kruvina aklavietė.

Į kompromisus nelinkę respublikonai pasipriešino JAV kongrese svarstomam 60 mlrd. JAV dolerių pagalbos paketui ir dėl to iškilo klausimas, ar JAV pagalba apskritai bus teikiama toliau.

Kažkodėl visuomet lengva patarti kitiems pasiduoti ir daryti nuolaidas.

„Tikiuosi, kad JAV kongresas ras sprendimą, atspindintį Amerikos liaudies interesus padėti Izraeliui ir Ukrainai“, – pasakė D. Kuleba.

„Apginti Europą“

„Nes jūs gi žinote, kad geriausias būdas pasiekti, kad į karą nereiks siųsti savo karių, yra padėti kariauti kitai šaliai.“

Ukraina siekia tapti NATO nare ir patekti po apsauginiu JAV vadovaujamo aljanso skėčiu.

NATO pažadėjo Kyjivui, kad vieną dieną šalis bus priimta, tačiau oficialaus pakvietimo per šią vasarą įvykusį viršūnių susitikimą neįteikė, mat didžiosios valstybės – Jungtinės Valstijos ir Vokietija baiminosi, kad, Ukrainai tapus aljanso nare, jos gali būti įveltos į karą su Maskva.

Ukraina ir NATO trečiadienį turėjo susitarti dėl įvairių karinių ir politinių reformų, padėsiančių Ukrainai pasiruošti galiausiai įstoti į aljansą.

D. Kuleba sakė, kad dėl didelio masto pagalbos iš Vakarų Ukraina jau tampa „faktine NATO kariuomene, turint omenyje mūsų techninius pajėgumus, valdymo metodus ir principus“.

„Apginti Europą be Ukrainos – bergždžias darbas“, – pasakė jis.

„Jums tai nepavyktų dėl vienos paprastos priežasties – mūsų kariuomenė šiuo metu yra stipriausia ir labiausia kovų užgrūdinta Europoje.“

D. Kuleba atmetė bet kokius siūlymus, kad jo šalis turėtų atsisakyti kokių nors Maskvos okupuotų teritorijų NATO narystei gauti.

„Kažkodėl visuomet lengva patarti kitiems pasiduoti ir daryti nuolaidas“, – kalbėjo D. Kuleba.

D. Kuleba taip pat dar kartą pakvietė NATO narius „gerokai padidinti ginklų, šaudmenų ir kitokios karinės įrangos gamybos apimtis“ Ukrainai padėti.


Šiame straipsnyje: Dmytro KulebaNATO susitikimaskaras Ukrainojeaklavietė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių