Teisme – pirmosios A.Breiviko aukų palaikų ekspertizės išvados Pereiti į pagrindinį turinį

Teisme – pirmosios A.Breiviko aukų palaikų ekspertizės išvados

2012-05-05 11:32
Teisme – pirmosios A.Breiviko aukų palaikų ekspertizės išvados
Teisme – pirmosios A.Breiviko aukų palaikų ekspertizės išvados / Scanpix nuotr.

Oslo apygardos teismo salėje penktadienį, pateikus pirmąsias iš 69 Utiojos saloje pernai liepą nužudytų žmonių palaikų ekspertizės išvadas, susirinkusieji slopino ašaras, tik dėl žudynių kaltę prisiėmęs teisiamasis Andersas Behringas Breivikas išliko ramus ir nerodė jokių emocijų.

Dvyliktą norvegų ultradešiniųjų ekstremisto teismo dieną buvo perskaitytos koronerio išvados, kuriose paaiškinta, kaip žuvo pirmos devynios žudynių aukos, o vėliau pasakojimą papildė smulkesnės nužudymų detalės ir aukų nuotraukos.

Iš 69 žmonių, kurie žuvo praėjusių metų liepos 22 dieną širdies formos saloje, 67 buvo nušauti, dar vienas užsimušė krisdamas ir vienas nuskendo, sakė Norvegijos visuomenės sveikatos instituto atstovas Torleivas Ole Rognumas teisme.

Dauguma žmonių buvo nušauti dviem ar trimis kulkomis, tačiau iš vieno kūno jų buvo ištrauktos net aštuonios.

Iš viso 56 aukos žuvo nuo šūvių į galvą, sakė T.O.Rognumas, pasakojęs, kaip sistemingai A.B.Breivikas žudė savo aukas, dauguma kurių buvo į Darbo partijos organizuotą vasaros stovyklą atvykę paaugliai.

Nelaimę išgyvenusių advokatai ir aukų artimieji akivaizdžiai tvardė ašaras, pasakodami apie žuvusiuosius, vienas kurių buvo pavadintas „geriausiu pasaulyje tėveliu“, kita - džiaugsmu trykštančia mergaite, kuri skleidė „aplink juoką ir gerą nuotaiką“.

Kai kurie teismo salėje buvę žuvusiųjų artimieji pravirko išgirdę, kaip buvo nužudyti jų mylimieji, kiti puolė vieni kitiems į glėbį arba išėjo iš salės.

Tačiau pats A.Breivikas klausydamasis pasakojimų liko abejingas ir nerodė jokių emocijų, kaip ir kitomis teismo dienomis.

33-jų metų žudikas prieš jį padėtą aplanką su jo nužudytų žmonių lavonų nuotraukomis, padarytomis Utiojos saloje, taip pat peržiūrėjo akmeniniu veidu. Išraiška nepakito ir tuomet, kai koroneris ant natūralaus dydžio manekeno demonstravo, kaip kulkos pataikė į kiekvieną iš kūnų.

A.B.Breiviko saloje nužudytų aukų sąrašas toks ilgas, kad ekspertų išvadoms apie kiekvieną pateikti prireiks visos kitos savaitės.

Prieš žudynes netoli sostinės esančioje Utiojos saloje A.B.Breivikas susprogdino sprogmenų prikrautą automobilį netoli vyriausybės būstinės Osle, užmušdamas aštuonis žmones.

Ekstremistas A.B.Breivikas prisipažino įvykdęs abu išpuolius, tačiau nepripažįsta savo teisinės atsakomybės, sakydamas, kad šios atakos buvo „žiaurios, bet būtinos“, siekiant sustabdyti Darbo partijos „ multikultūrinį eksperimentą“ ir musulmonų invaziją į Norvegiją bei Europą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų