Rytų Londone esančios Newhamo savivaldybės bendruomenės projektas šiuo metu rūpinasi maždaug 600 studentų iš užsienio.
Palyginimui – prieš karantiną tokia parama buvo reikalinga apie 20 tokių studentų.
„Problema ėmė ryškėti gegužės pabaigoje, kai apie 50 studentų atėjo prašyti maisto į vietos mečetę.
Tuomet pasipylė paramos prašymai“, – sakė Newhamo bendruomenės projekto koordinatorius Elyasas Ismailas.
Pandemijos metu iki dabar paramos maistu gavėjų skaičius išaugo net 30 kartų.
Antradieniais ir šeštadieniais prie projekto būstinės nusidriekia ilgos jų eilės, čia jiems nemokamai dalijamas maistas. Vienintelė paramos gavėjams keliama sąlyga – įrodyti, kad jie studijuoja Londone.
Daugiausia tai apie 20 metų amžiaus žmonės, kai kurie – vyresni, sostinės aukštosiose mokyklose siekiantys magistro laipsnio.
Įprastomis sąlygomis didžioji dalis iš užsienio į Londoną studijuoti atvykusių žmonių mokslus derina su darbu – jiems tik taip įmanoma išsisukti mieste, kuriame pragyvenimo lygis yra itin aukštas.
Tačiau karantino metu taupyti priverstas verslas atsisakė studentų paslaugų, darbą ne pilnu etatu (part time) šiuo metu rasti yra itin sudėtinga.
Kai kurie iš paramą maistu gaunančių studentų tikina, kad dėl susiklosčiusios padėties jie priversti badauti, kyla grėsmė neužbaigti pradėtų studijų, o iš trečiųjų šalių atvykę jaunuoliai tokiu atveju netektų vizų ir privalėtų išvykti iš Jungtinės Karalystės.
Kai kurios aukštosios mokyklos taip pat prisideda prie savo studentų gelbėjimo.
Pavyzdžiui, Rytų Londono universitetas (University of East London, UEL) praėjusį pavasarį skyrė 1 milijoną svarų sterlingų dalies studentų pragyvenimo išlaidoms padengti.
Kitos aukštosios mokyklos siūlo atidėti mokesčius už studijas, ieško kitų paramos formų tarptautiniams studentams.
Pirminis šaltinis: https://www.anglija.today/gyvenimo-istorijos/studentai-is-uzsienio-londone-badauja?fbclid=IwAR2ZeyGlt2bylZjKDh0d6OG8Olc1oPgIcoeBylSD4kC97wkwcPNSVE0wG-g
Naujausi komentarai