Pasirašė įstatymą, draudžiantį beveik visus abortus

Šiaurės Dakotos gubernatorius pirmadienį pasirašė įstatymą, draudžiantį beveik visus abortus šioje retai apgyvendintoje JAV Vidurio Vakarų valstijoje.

Respublikonų gubernatorius Dougas Burgumas (Dagas Bargamas) savo pareiškime teigė, kad „šis įstatymo projektas paaiškina ir patikslina galiojančius valstijos įstatymus“, kurių taikymas prasidėjo praėjusiais metais, kai konservatorių dominuojamas Aukščiausiasis Teismas panaikino federalinę abortų prieinamumo apsaugą.

D. Burgumas teigė, kad naujasis įstatymas, kuris įsigalioja nedelsiant, „dar kartą patvirtina, kad Šiaurės Dakota yra už gyvybę pasisakanti valstija“.

Šiuo metu Šiaurės Dakotoje draudžiami bet kokie abortai nuo pat pastojimo, išskyrus kelias išimtis, pavyzdžiui, jei nėštumas kelia rimtą pavojų motinos sveikatai.

Išimtis taip pat numatyta, jei nėštumas yra išprievartavimo ar incesto rezultatas, tačiau tik tuo atveju, jei embrionas yra šešių ar mažiau savaičių amžiaus, kai daugelis moterų net nežino, kad yra nėščios.

Šiaurės Dakotoje, turinčioje stiprią konservatyvią daugumą, gyvena beveik 800 000 žmonių. Nuo Aukščiausiojo Teismo 2022 metų birželį priimto sprendimo maždaug 15 valstijų uždraudė abortus.

Balandžio 13 dieną Floridos įstatymų leidėjai uždraudė šią procedūrą po šešių nėštumo savaičių, o Baltieji rūmai šį įstatymą pavadino kraštutiniu ir pavojingu, nors ši priemonė dar neįsigalios, kol valstijos Aukščiausiasis Teismas neperžiūrės abortų įstatymų.

Praėjusį penktadienį JAV Aukščiausiasis Teismas nutarė kol kas išsaugoti galimybę gauti aborto tablečių, kuriomis šalyje atliekama daugiau nei pusė nėštumo nutraukimo procedūrų, panaikindamas žemesnės instancijos teismų sprendimus, kurie būtų uždraudę arba labai apriboję šio vaisto prieinamumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

sorrry galvoju ka te dauguma

sorrry galvoju ka te dauguma portretas
netradicines orentacijos.... nu arba tradiciskai vakarietiskos

Nu b.l.a.t

Nu b.l.a.t portretas
Negi burnikiu neturi,ot keistos patelkos.

Lauris .R

Lauris .R portretas
Koks draudžiantis abortas jai moteris nenori tegul ir negimdo
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių