Rudens nelaukė – kariai ir karinė technika jau vežami į Baltarusiją

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda pasikvietė Lietuvos žvalgybos vadus. Kalbėta apie rugsėjį prie Lietuvos planuojamas Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad“, praneša LNK.

Kasmetės „Zapad“ pratybos vyks rugsėjį, bet rusų kariai ir karinė technika jau vežami į Baltarusiją. Nors rusai pratybas pristato kaip gynybines, anot buvusio kariuomenės vado Arvydo Pociaus, pagrindinis tikslas – treniruotis pulti Baltijos šalis, Lenkiją ir į Vakarus pasukusią Ukrainą.

„Visą laiką jie atidirbinėja puolamąsias situacijas. Šito irgi nereikia pamiršti“, – sakė A. Pocius.

Ankstesnėse pratybose simuliuoti ir branduoliniai smūgiai.

„Pavyzdžiui, praeitų pratybų kulminacija buvo atominio ginklo panaudojimas prieš Varšuvą, Lenkijos sostinę“, – teigė Gynybos paramos fondo vadovas Vaidotas Malinionis.

Šiemet „Zapad“ pratybos vadinamos unikaliomis, nes Lietuva jau kovoja su Aliaksandro Lukašenkos organizuotu migrantų antplūdžiu.

Praeitų pratybų kulminacija buvo atominio ginklo panaudojimas prieš Varšuvą.

„Tai gali būti pritempta prie šito „Zapad“ scenarijaus, kadangi tai sukelia mums, kaip NATO šaliai, kaip Europos Sąjungos šaliai, tikrai nemažai problemų“, – kalbėjo A. Pocius.

Prezidentas G. Nausėda pasikvietė Valstybės saugumo departamento ir karinės žvalgybos vadus. Kalbėta apie saugumo situaciją patiriant migrantų antplūdį ir artėjant „Zapad“. Po susitikimo nei prezidentūra, nei žvalgybos vadai nieko nekomentavo.

Metinėse grėsmių ataskaitose žvalgybos akcentuoja, kad rusus bene labiausiai Lietuvoje domina vadinamasis Suvalkų koridorius. Jį užėmus, NATO pagalba į Baltijos šalis sausumos keliais negalėtų atkeliauti. Anot V. Malinionio, kol kas pati Lietuva nėra tinkamai pasirūpinusi šiuo gyvybiškai svarbiu regionu: „Autostrados puikiausios nutiestos į Baltarusiją, Minsko plentą renovavo prieš penkerius šešerius metus, o Suvalkų koridoriaus keliuke sunkvežimiai neprasilenktų normaliai“.

Scanpix nuotr.

Įprasta „Zapad“ dalis yra ir kibernetinės atakos bei melagienos.

„Aš manau, kad į viešąją erdvę leidžiami įvairiausi būti ir nebūti dalykai“, – sakė A. Pocius.

Baltarusių televizijos jau rodo A. Lukašenkos pasakojimus, neva lietuviai šaudo į migrantus.

„Tada nuvedė prie Baltarusijos sienos, sustatė į eilę kaip fašistai ir privertė bėgti, šaudydami jiems virš galvų“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Anot užsienio analitikų, šių metų „Zapad“ pratybos aktualios ir dėl to, kad Vakarai atsiribojo nuo A. Lukašenkos. Jam desperatiškai svarbi Rusijos parama.

„Lieka klausimas, kiek po šitų pratybų Baltarusijoje bus palikta rusų kariuomenės ginkluotės ar atsiras galbūt netgi kažkokie vienetai, kurie gali likti Baltarusijoje. Mes šitą pamatysime“, – teigė A. Pocius.

Baltarusijoje vykstant „Zapad“, pratybas planuoja ir mūsų šalyje esančios NATO pajėgos.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Furistas

Furistas portretas
Kodėl mojavo Kalašnikovu ? Todėl kad bijo. Kodėl demonstruoja karine technika ? Todėl kad bijo banditai viso pasaulio.

Putinas

Putinas portretas
Aiškiai pasakė koks bus tikslas!!! Sea Breeze vs Zapad, dydeli berniukaji byb... s matojasji pas ka ilgesnis!!!!

o

o portretas
ko laukti? paleido nelegalus ir ką ? nieko, dabar patys, juk sukurta gerovės valstybė
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių