Rusija ragina Turkiją nepradėti puolimo Sirijoje

Rusija išreiškė viltį, kad Turkija „susilaikys“ nuo puolimo Sirijos šiaurėje, turkų prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui (Redžepui Tajipui Erdohanui) atnaujinus grasinimus vykdyti karinę kampaniją prieš kurdų „teroristus“.

„Tikimės, kad Ankara susilaikys nuo veiksmų, galinčių nulemti ir taip sunkios padėties Sirijoje pavojingą pablogėjimą“, – sakoma ketvirtadienį paskelbtame Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos pareiškime.

„Tokiu žingsniu... būtų tiesiogiai pažeistas Sirijos suverenumas ir teritorinis vientisumas“, juo būtų „dar labiau eskaluojama įtampa Sirijoje“, sakė atstovė.

R. T. Erdoganas trečiadienį vėl pagrasino surengti karinę operaciją Sirijos šiaurėje.

„Žengiame dar vieną žingsnį kurdami 30 km pločio saugumo zoną palei mūsų pietinę sieną. Išvalysime Tel Rifatą ir Manbidžą“, – pareiškė jis, turėdamas omenyje du šiaurinius Sirijos miestus.

Pasak R. T. Erdogano, turkų pajėgos paskui „žingsnis po žingsnio pereis į kitus regionus“.

Turkijos vadovas jau savaitę grasina pradėti operaciją prieš Kurdistano darbininkų partijos (PKK) kovotojus.

Jis taip pat taikosi į Sirijos kurdų grupuotę „Liaudies apsaugos daliniai“ (YPG), kurią laiko PKK dalimi.

M. Zacharova sakė, kad Rusija „supranta Turkijos susirūpinimą dėl grėsmių nacionaliniam saugumui, kylančių pasienio regionuose“, bet pridūrė, kad problema gali būti išspręsta tik dislokavus tame rajone Sirijos pajėgas.

Pagal 2019 metų susitarimą Damasko režimo sąjungininkė Rusija ir Turkija įsipareigojo užtikrinti, kad kurdų pajėgos pasitrauktų iš Sirijos rajonų prie Turkijos sienos, ir pradėti bendrą patruliavimą.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) trečiadienį įspėjo NATO sąjungininkę Turkiją nesiimti karinių veiksmų Sirijos šiaurėje, ir sakė, kad jie sukeltų pavojų regionui.

Antradienį R. T. Erdoganas sakė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kad pagal 2019 metų abiejų šalių pasirašytą susitarimą leidžiama sukurti saugumo zoną palei Turkijos ir Sirijos sieną.

Turkų lyderis taip pat nepritaria Suomijos ir Švedijos neseniai pateiktoms paraiškoms dėl narystės NATO, nes, jo nuomone, šios šalys pernelyg atlaidžiai žiūri į kurdų kovotojų grupuotes.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aaaaa cha cha cha

Aaaaa cha cha cha portretas
Klipatos, bl...

-- >> blogiau už raupsuotuosius

-- >> blogiau už raupsuotuosius portretas
O Lietuviu net nežino. Visada klausia - o kas tokie ? Čia tokia tauta ? Yra tokia šalis ? Atsakymas - taip yra tokie. Nuolat loja o ikasti negali...

ruskiai blogiau už raupsuotuosius

ruskiai blogiau už raupsuotuosius portretas
jų nekenčia visas pasaulis
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių