R. Sunakas: planas dėl migrantų siuntimo į Ruandą bus sėkmingas

  • Teksto dydis:

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) ketvirtadienį tvirtino, kad naujausias jo vyriausybės planas dėl migrantų siuntimo į Ruandą bus veiksmingas.

Prieštaringai vertinami teisės aktai gali suskaldyti valdančiuosius konservatorius, o pats R. Sunakas rizikuoja netekti posto.

R. Sunako vyriausybė trečiadienį pristatė naujausią pasiūlymą siųsti migrantus į Ruandą. Dėl šių teisės aktų pasitraukė imigracijos ministras, pareiškęs, kad atsistatydina dėl didelio nepritarimo vyriausybės imigracijos politikos krypčiai.

Paskubomis surengtoje spaudos konferencijoje Dauningo gatvėje R. Sunakas stengėsi nuraminti dešiniuosius torius, norinčius, kad jis išvestų Jungtinę Karalystę iš Europos Žmogaus Teisių Teismo ir neleistų teismams blokuoti išsiuntimų.

„Šis įstatymo projektas užkerta kelią visoms priežastims, dėl kurių kada nors buvo blokuojami skrydžiai į Ruandą“, – sakė jis žurnalistams.

„Vienintelė itin siaura išimtis bus, jei pateiksite pagrįstų ir įtikinamų įrodymų, kad būtent jums gresia reali ir neišvengiama rimtos ir negrįžtamos žalos rizika“, – pridūrė jis.

Tikimasi, kad kitą savaitę parlamentarai pirmą kartą balsuos dėl įstatymo projekto, kuris buvo parengtas po to, kai praėjusį mėnesį JK Aukščiausiasis Teismas pripažino deportacijos planą neteisėtu ir nurodė, kad Ruanda nėra saugi šalis.

Jame teisėjai verčiami Ruandą laikyti saugia šalimi, o JK ministrams siūloma suteikti įgaliojimus nepaisyti žmogaus teises reglamentuojančių teisės aktų dalių.

R. Sunakas tvirtino, kad parlamentas šiuo klausimu turi viršenybę, taip pat sakė, kad neleis užsienio teismams nurodinėti, ką Jungtinė Karalystė gali daryti.

„Šis įstatymo projektas bus veiksmingas (...) pradėsime skrydžius, atgrasysime nelegalius migrantus nuo atvykimo ir pagaliau sustabdysime valtis“, – pridūrė jis.

„Noriu užbaigti darbą. Tai sakydamas turiu omenyje, kad šis teisės aktas bus įtrauktas į teisės aktų registrą“, – pridūrė jis.

Toks planas sukėlė naują opozicijos partijų ir žmogaus teisių grupių susirūpinimą, o Ruanda įspėjo, kad pasitrauks iš tik antradienį pasirašytos dvišalės sutarties, jei JK nesilaikys tarptautinės teisės.


Šiame straipsnyje: migrantaiRuandaRishi Sunakas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Fritz

Fritz  portretas
Butu pasaka jei tai pavyktu. Tada gal ir kitos ES salys pasuksiu siu keliu
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių