PSO ragina Kiniją dalytis duomenimis apie sergamumą COVID-19

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį susitiko su Kinijos pareigūnais aptarti padidėjusį COVID-19 atvejų skaičių ir paragino juos dalytis duomenimis realiuoju laiku, kad kitos šalys galėtų veiksmingai reaguoti.

Kinijoje padažnėję infekcijos atvejai sukėlė susirūpinimą visame pasaulyje ir abejonių dėl duomenų teikimo, kadangi oficialūs skaičiai apie ligos atvejus ir mirtis yra žemi, nors kai kurios ligoninės ir morgai yra perpildyti.

Derybos įvyko po to, kai PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) paragino Pekiną išsamiau informuoti apie pandemijos situaciją daugiausiai gyventojų turinčioje pasaulio šalyje.

Jungtinių Tautų sveikatos agentūra pranešė, kad susitikimo tikslas – „gauti daugiau informacijos apie padėtį ir pasiūlyti PSO ekspertizę bei tolesnę paramą“.

Agentūra nurodė, kad Kinijos nacionalinės sveikatos komisijos ir Nacionalinės ligų kontrolės ir prevencijos administracijos pareigūnai trumpai supažindino PSO su besivystančia Kinijos strategija ir veiksmais, susijusiais su epidemiologija, atmainų stebėsena, skiepijimu, klinikine priežiūra, komunikacija, moksliniais tyrimais ir plėtra.

„PSO dar kartą paprašė reguliariai dalytis konkrečiais realiojo laiko duomenimis apie epidemiologinę situaciją, įskaitant daugiau genomo sekos nustatymo duomenų, duomenis apie ligos poveikį, įskaitant hospitalizacijas, paguldymus į intensyviosios terapijos skyrius ir mirtis“, – nurodė agentūra.

Buvo prašoma pateikti duomenis apie atliktus skiepus ir paskiepijimų lygį, ypač pažeidžiamų ir vyresnių nei 60 metų asmenų..

„Savalaikis duomenų skelbimas“

„PSO dar kartą pabrėžė skiepijimo ir stiprinamųjų dozių svarbą siekiant apsaugoti nuo sunkios ligos ir mirties didesnės rizikos žmones, – teigė Ženevoje įsikūrusi organizacija. – (...) PSO paragino Kiniją stiprinti virusų sekos nustatymą, klinikinį valdymą ir poveikio vertinimą bei išreiškė norą teikti paramą šiose srityse, taip pat informuoti apie riziką skiepijant, kad slopintume dvejones.“

JT agentūra sakė, kad Kinijos mokslininkai buvo pakviesti glaudžiau įsitraukti į PSO vadovaujamus COVID-19 ekspertų tinklus, ir paprašė jų pateikti išsamius duomenis antradienį vyksiančiame viruso evoliucijos patariamosios grupės posėdyje.

„PSO pabrėžė stebėsenos ir savalaikio duomenų skelbimo svarbą, kad padėtų Kinijai ir pasaulio bendruomenei parengti tikslius rizikos vertinimus ir informuoti apie efektyvius atsakomuosius veiksmus“, – teigė organizacija.

Šį mėnesį Kinija pranešė, kad nutrauks privalomą karantiną į šalį atvykstantiems žmonėms ir atsisakė griežtų priemonių virusui suvaldyti.

Atvejų šuolis Kinijoje vyksta beveik lygiai po trejų metų, kai 2019 metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste buvo užfiksuoti pirmieji užsikrėtimo atvejai.

Nuo to laiko užregistruota daugiau kaip 650 mln. patvirtintų COVID-19 atvejų ir daugiau kaip 6,6 mln. mirčių, nors JT sveikatos agentūra pripažįsta, kad šis skaičius yra gerokai per mažas.

T. A. Ghebreyesusas tvirtina, kad visos hipotezės dėl viruso kilmės, įskaitant teoriją, kad jis pasklido iš Uhano virusologijos laboratorijų, lieka neišspręstos.

T. A. Ghebreyesusas paragino Kiniją pasidalyti duomenimis ir atlikti PSO prašomus tyrimus, kad būtų galima geriau suprasti, iš kur atsirado SARS-CoV-2 virusas, sukeliantis COVID-19 ligą.


Šiame straipsnyje: KinijaPSOkoronavirusas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Patarimas

Patarimas portretas
Apie viruso kilmę reikia klausti "kolegas" iš USA. Tie žino, nes patys sukūrė ir paskleidė.

As

As portretas
Vel kitaicai pases virusa....Tikrint atvykstancius is ten

o

o portretas
kokie dar duomenys juk tai kolegos o vaidina kad jie neprieko ?===
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių