PSO atmeta Europos Komisijos planuojamus skiepų pasus

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atmeta Europos Komisijos planuojamus skiepų pasus.

Jų įvedimas vasarą „greičiausiai neišvengiamas“, – Vokietijos laikraščiui „Die Welt“ sakė PSO direktorius Europos regionui Hansas Klugė. „Tačiau tai nėra PSO rekomendacija“, – pabrėžė jis.

Pasak H. Klugės, yra rimtų abejonių dėl šios idėjos. Esą vis dar nėra aišku, kiek laiko išlieka imunitetas. Be to, vakcina „nebūtinai apsaugo nuo užkrėtimo kitus žmones“.

Europos Komisija ketina kovo 17 dieną pateikti įstatymo projektą dėl „skaitmeninio žaliojo paso“, kuriame būtų žymos apie skiepus nuo koronaviruso, persirgtą COVID-19 ligą ir neigiamus testus. Tikslas yra rasti saugų būdą, kaip panaikinti ribojimus ir kaip keliauti Europoje. Per tris mėnesius tikimasi sudaryti technines sąlygas, kad nuo koronaviruso pasiskiepiję asmenys visoje Europoje galėtų patvirtinti turintys imunitetą.

H. Klugė teigė manantis, kad pandemija baigsis po dešimties mėnesių. 2020-ieji buvo „Terra Incognita“, kalbėjo jis. Tačiau po metų mes jau „žinome daug daugiau“. „Todėl manau, kad pandemija 2022 metų pradžioje baigsis“, – sakė PSO atstovas. Tai esą nereiškia, kad viruso neliks. Tačiau tikėtina, kad jau nereikės „trikdančių intervencijų“.

H. Klugė įspėjo, kad naujos atmainos virusus būtina vertinti rimtai, nes kai kurie jų gali plisti labai greitai ir sukelti sunkią ligos eigą. „Jei tai sutaps su lėta vakcinacijos kampanija, mes prarasime momentą. Tada virusas vėl galės įsitvirtinti“, – teigė ekspertas. Žmonėms Europoje esą dar ne metas atsipalaiduoti.

COVID-19 kilmės tyrimo ataskaita

Tarptautinio tyrimo dėl COVID-19 pandemijos kilmės Kinijoje ataskaita bus paskelbta kovo 15-oios savaitę, pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas.

Ataskaita turėjo būti pristatyti dviem etapais. Vasarį turėjo būti paskelbta pirminė ataskaitos santrauka, o vėliau – visas jos tekstas. Tačiau dabar abi dalys bus paskelbtos iškart, nurodė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas).

„Žinau, kad daug valstybių narių trokšta pamatyti bendro PSO vadovaujamo viruso SARS-CoV-2 kilmės tyrimo ataskaitą, ir žinoma, kad aš taip pat“, – sakė organizacijos vadovas, ketvirtadienį kreipdamasis į Jungtinių Tautų (JT) sveikatos agentūros nares.

„Komanda ruošia galutinę ataskaitą ir kartu pridėtą ataskaitos santrauką, kurios, kaip manome, bus paskelbtos vienu metu kovo 15-osios savaitę, – nurodė jis. – Galite neabejoti, kad kai ataskaitos bus parengtos, paprašysime ekspertų grupės pasidalyti ataskaitomis su valstybėmis narėmis prieš jas paskelbdami, ir supažindinsime jus su išvadomis.“

Pirmieji COVID-19 atvejai buvo nustatyti Kinijos Uhano mieste 2019 metų gruodį.

Tarptautinių ekspertų misija šiame mieste prasidėjo 2021 metų sausį ir baigėsi praėjusį mėnesį.

Tarptautinė mokslo ekspertų komanda keturias savaites praleido Uhane ir lankėsi su pirmaisiais  užsikrėtimo atvejais susijusiose vietose.

Ekspertai sutiko, kad koronaviruso pirminiai nešiotojai tikriausiai yra šikšnosparniai, bet žmonės juo galbūt užsikrėtė per kokius nors kitus žinduolius.

Nors ekspertų misija Kinijoje baigėsi nenustačius koronaviruso šaltinio, ekspertai iš esmės atmetė teoriją, kad infekciją COVID-19 sukeliantis virusas pasklido iš vienos laboratorijos Uhane, o vėliau išplito po visą pasaulį.

Tačiau ekspertų komandai grįžus į Ženevą Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas sakė, kad, kol kas lieka „atviros visos hipotezės“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių