Lenkija bando stabdyti „Nord Stream 2“ operatorės sertifikavimą

Lenkijos valstybės kontroliuojama naftos ir dujų bendrovė „Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo“ (PGNiG) ir jos antrinė įmonė Vokietijoje PST bando stabdyti beveik baigto tiesti Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą iki Vokietijos „Nord Stream 2“ operatorės sertifikavimą, antradienį skelbia Lenkijos radijas.

Vokietijos reguliuotoja (Federalinė tinklų agentūra) pranešė gavusi projektą vystančios bendrovės „Nord Stream 2 AG“ prašymą ją sertifikuoti kaip nepriklausomą dujų transportavimo sistemos operatorę. Savo ruožtu PGNiG prašo leidimo dalyvauti šioje sertifikavimo procedūroje.

Vienintelis faktinis „Nord Stream 2 AG“ akcininkas yra Kremliaus kontroliuojamas Rusijos koncernas „Gazprom“, valdantis visą rusiškų dujų eksportą vamzdynais.

Tokių dujotiekių kaip „Nord Stream 2“ operatorių sertifikavimas privalomas pagal Europos Sąjungos dujų direktyvą.

Šveicarijoje registruota „Nord Stream 2 AG“ kreipėsi dėl sertifikavimo pagal vadinamąjį nepriklausomo pramonės sistemos operatoriaus (ITO) modelį. Jis leidžia operatorei veikti nepriklausomai nuo to, ar jos aktyvai yra visiškai atskirti nuo patronuojančios įmonės, šiuo atveju – nuo dujų tiekėjo „Gazprom“.

PGNiG pažymi, jog ITO modelis taikytinas tik pramoninėms sistemoms, kurios egzistavo iki 2019-ųjų gegužės 23-osios, o „Nord Stream 2 AG“ negali juo „prisidengti“, nes dujotiekis šiol nėra baigtas tiesti.

Lenkijos koncerno vadovas Pavelas Majewskis (Pavelas Majevskis) pabrėžė, jog „Gazprom“ valdoma „Nord Stream 2 AG“ taip siekia apeiti ES Trečiojo energetikos paketo reikalavimus.

„Nord Stream 2 AG“ praėjusios savaitės pabaigoje skelbė, jog vamzdynas nutiestas 99 procentais.

55 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo vamzdynas klojamas greta jau veikiančio, tokio pat pajėgumo dujotiekio „Nord Stream“.

Vokietija aiškina, kad būtina užsitikrinti didesnį dujų tiekimą, šaliai palaipsniui atsisakant anglimis kūrenamų ir atominių jėgainių.

Tačiau šiam projektui įnirtingai priešinosi JAV ir virtinė Europos šalių, įskaitant Ukrainą, Lenkiją ir Lietuvą. Jos argumentuoja, kad „Nord Stream 2“ padidins energetinę priklausomybę nuo Rusijos ir sustiprins Maskvos geopolitinę įtaką.NAUJAUSI KOMENTARAI

matosi

matosi portretas
tuos poliakus papirko jav korporacija kuri taip nenori sios /draugystes/ nes jiems tai nustolis o tuo paci/u stiprinama rusija kurios taip bijo globalistai======
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių