Latvijos ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis, atstovaujantis valdančiajai centro dešinės partijai „Vienybė“, paragino CRK įvertinti, ar atitinka įstatymo projektas dėl pilietybės neturinčių gyventojų šalies Konstituciją.
„Vienybė“ paragino CRK vis dėlto įvertinti ne tik parašų kiekybę, bet ir tai, ar atitinka Konstituciją paduotas įstatymo projektas, nes ne visus siūlymus reikia siekti taip įgyvendinti„, - sakė trečiadienį Latvijos televizijos kanalo LNT laidoje “900 sekundžių" V.Dombrovskis.
V.Dombrovskis pabrėžė, kad CRK yra institucija, priimanti sprendimą dėl tolesnio parašų, būtinų referendumui dėl šio įstatymo projekto surengti, rinkimo organizavimo.
Pasak premjero, CRK vertėtų įvertinti, ar yra pagrįstas antrasis parašų rinkimo etapas, tam būtų galima pasitelkti į pagalbą konstitucinės teisės ekspertus.
„Galima tik apgailestauti, kad Seime užsitęsė diskusija referendumų įstatymo pataisų, kurios galbūt būtų stabdžiusios tokio pobūdžio siūlymus. Mes žinome, kad įstatymo projektas daug kartų keliavo tarp Seimo ir prezidento kanceliarijos. Kol vyksta šis politinis kivirčas, per tą laiką buvo surinkti parašai dar vienam referendumui“, - pažymėjo V.Dombrovskis.
Premjeras vylėsi, kad reikalas iki antrojo parašų rinkimo etapo neprieis ir vyriausybei nereikės laužyti galvą, iš kur paimti tam būtinų pinigų.
Kaip buvo pranešta, partija „Už žmogaus teises vieningoje Latvijoje“ (UŽTVL) parengė Latvijos pilietybės įstatymo pataisų projektą.
Praėjusią savaitę ši kairuoliška politinė jėga paskelbė, kad pirmajame etape jiems pavyko surinkti būtinus 10 tūkst. piliečių parašų už tai, kad būtų padarytos Pilietybės įstatymo pataisos, numatančios automatiškai suteikti pilietybę visiems pilietybės neturintiems šalies gyventojams.
Šią savaitę surinkti parašai turėtų būti perduoti į CRK, o tada CRK turės inicijuoti rinkti 10 proc. rinkėjų parašus už referendumo surengimą.
Kaip pirmadienį BNS sakė partijos „Vienybė“ atstovė Laila Timruota, partijos valdyba nutarė, kad šios Pilietybės įstatymo pataisos kelia grėsmę Latvijos valstybės tęstinumo principui ir prieštarauja šalies Konstitucijai.
Pagal partijos „Už žmogaus teises vieningoje Latvijoje“ parengtas pataisas, į Pilietybės įstatymą siūloma įtraukti normą, numatančią, kad nuo 2014 metų sausio 1 dienos Latvijos pilietybę gaus visi jos neturintys asmenys, kurie iki 2013 metų lapkričio 30 dienos nepadavė Ministrų kabineto nustatyta tvarka pareiškimo dėl pilietybės neturinčio asmens statuso išsaugojimo.
Latvijos politikai ne kartą pareiškė, kad pilietybės neturintys šalies gyventojai turi teisę pereiti vadinamąjį natūralizacijos procesą - išlaikyti latvių kalbos, istorijos mokėjimo egzaminą, mokėti himno žodžius.
Naujausi komentarai