JAV prezidentas apgailestavo vaikystėje negalėjęs bendrauti su tėvu

JAV prezidentas Barakas Obama penktadienį apgailestavo, kad tėvas neatliko didesnio vaidmens jo gyvenime, ir argumentavo, kad stipresni šeimos ryšiai yra tokie pat svarbūs kaip ginklų kontrolės įstatymai, siekiant sumažinti nusikalstamumą ir smurtą neturtinguose miestų rajonuose.

B. Obama grįžo į Čikagos pietinį Saut Saido rajoną, kuriame anksčiau gyveno, siekdamas kitokiu būdu perteikti savo žinią apie būtinybę griežtinti šaunamųjų ginklų kontrolę: kad reikia gerinti gyvenamąją aplinką vaikams, stengtis sumažinti tikimybę, jog jie kada nors pasirinks smurto kelią.

Pasak jo, norint pasiekti šį tikslą, reikia užtikrinti geresnes sąlygas mažas ir vidutines pajamas gaunantiems amerikiečiams. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių antradienį skaitydamas savo metinį pranešimą „Apie padėtį Sąjungoje“ B. Obama pasiūlė padidinti mažiausią valandinį atlyginimą nuo 7,25 dolerio (18,7 lito) iki 9 dolerių (23,2 lito).

B. Obama, kurio tėvas buvo iš Kenijos kilęs juodaodis, o motina – baltaodė iš Kanzaso, vaikystėje augo daugiausia su savo motina ir seneliais Havajuose. Jo tėvas Barackas Obama vyresnysis išsiskyrė, kai būsimajam prezidentui tebuvo dveji metai. B. Obama savo tėvą aprašė savo prisiminimų knygoje „Mano tėvo svajonės“ (Dreams from My Father).

Rodydamas į grupę paauglių, su kuriais susitiko privačiai prieš skelbdamas savo kalbą, B. Obama sakė, kad vaikystėje mažai kuo nuo jų skyrėsi.

„Nesupraskite manęs klaidingai, – jis sakė kreipdamasis į moksleivius Haid Parko akademijoje. –Būdamas sūnumi vienišos motinos, kuri atidavė viską, ką turėjo, kad mane užaugintų, padedant mano seneliams, užaugau visai neblogas.“

„Tačiau taip pat svajojau turėti tėvą, kuris būtų šalia ir prisidėtų“, – prezidentas sakė apie 700-čiai klausytojų, daugiausiai juodaodžių.

Čikaga kenčia nuo didelio su gaujomis susijusio smurto ir pagal nusikalstamumo lygį yra vienas pavojingiausių miestų Amerikoje. Savaitę prieš šį vizitą B. Obama kartu su savo žmona Mišel dalyvavo Čikagoje vykusiose laidotuvėse, pagerbdamas 15-metę moksleivę Hadiją Pendlton, kuri buvo nušauta praėjus savaitei po savo pasirodymo prezidento inauguracijos parade.

Pradėdamas antrąją kadenciją B. Obama nori, kad Kongresas priimtų kelis teisės aktus, griežtinančius ginklų kontrolę ir įpareigojančius nuodugniai patikrinti kiekvieno šaunamąjį ginklą norinčio įsigyti asmens praeitį, uždraudžiančius prekiauti koviniais ginklais ir didelės talpos šovinių dėtuvėmis.

Tačiau prezidentas Čikagoje pasiuntė aiškią žinią, kad sieks gerinti aplinką vaikų namuose, kad jie netaptų gatvių gaujų nariais, ir tam prireiks tėvų, mokytojų ir dvasininkų pagalbos.

„Kai vaikas pradeda šaudyti į kitą vaiką, to vaiko širdyje yra spraga, kurios vyriausybė negali užpildyti“, – pažymėjo B. Obama.

Per daug yra tokių plotų, kuriuose „atrodo, tartum ateitis tesiekia tik kitą gatvės kampą arba miesto pakraščius... Esama ištisų rajonų, kuriuose nepamatysi nė vieno pavyzdžio, kad kam nors sektųsi“, – kalbėjo prezidentas.

Hadiyos Pendleton tėvas, Natanielis Pendltonas, buvęs tarp klausytojų, norėjo perduoti žinią tiems, kurie sekė jo šeimos tragediją pagal žiniasklaidos pranešimus, ragindamas imtis veiksmų.

„Niekada nesitikima, kad tokia tragedija pasibels į tavo duris... Tačiau esama prevencinių priemonių, – N. Pendletonas sakė „Reuters“. – Taigi, mėginkime užkirsti kelią (nelaimei), o ne laukime, kada ji įvyks.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių