J. Bidenas V. Putiną pavadino „Rusijos diktatoriumi“

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį skaitydamas metinį pranešimą pavadino Vladimirą Putiną „Rusijos diktatoriumi“, praėjus beveik savaitei nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios.

Savo pirmajame metiniame pranešime J. Bidenas gyrė Ukrainos „stiprybės sieną“, atsilaikančią prieš Rusijos įsibrovėlius. Vis dėlto jis pasakė, kad JAV pajėgos į karinį konfliktą neketina įsitraukti.

„Leiskite man aiškiai pasakyti: mūsų pajėgos nedalyvauja ir nedalyvaus konflikte su Rusijos pajėgomis Ukrainoje“, – pabrėžė demokratas.

Visgi jis griežtai kritikavo V. Putiną.

„Rusijos diktatorius, įsiveržęs į užsienio šalį, turi išlaidų visame pasaulyje“, – Kongresui sakė J. Bidenas.

Tačiau „kovoje tarp demokratijos ir autokratijos demokratijos susidoroja su sunkumais, o pasaulis aiškiai renkasi taikos ir saugumo pusę“, sakė jis.

Jis atmetė diplomatijos pastangas. Jis galvojo, kad Vakarai ir NATO neatsakys. Ir jis galvojo galintis suskaldyti mus čia, namuose. Putinas klydo. Mes buvome pasiruošę.

Vakarai su Vašingtonu priešaky pradėjo nuožmią ekonominę kovą su Maskva, paskelbdami jai griežtų sankcijų, kurios grasina parklupdyti Rusijos ekonomiką.

Kalbėdamas apie Rusijos oligarchus ir „korumpuotus lyderius“, kurie, pasak J. Bideno, susikrovė milijardus dolerių iš V. Putino režimo, JAV prezidentas griežtai perspėjo, kad Vakarai „perims jų jachtas, prabangius butus ir privačius lėktuvus“.

„Mes ateiname jūsų neteisėto pelno“, – pasakė J. Bidenas, o jo žodžius palydėjo aplodismentai.

Be to, JAV prezidentas paskelbė, kad reaguojant į Maskvos invaziją į Ukrainą Rusijos lėktuvams uždaroma Jungtinių Valstijų oro erdvė.

J. Bidenas nurodė, kad visiems Rusijos orlaiviams bus uždrausta naudotis JAV oro erdve, pridėdamas Jungtines Valstijas prie Kanados ir daugelio Europos šalių, jau priėmusių analogišką sprendimą.

Pasak jo, V. Putinas neįvertino galimybės, kad Vakarų valstybės galingai atsakys į jo invaziją Ukrainoje ir priims sankcijų, skaudžiai smogusių Rusijos ekonomikai.

„Putino karas buvo iš anksto suplanuotas ir neišprovokuotas“, – sakė JAV vadovas.

„Jis atmetė diplomatijos pastangas. Jis galvojo, kad Vakarai ir NATO neatsakys. Ir jis galvojo galintis suskaldyti mus čia, namuose. Putinas klydo. Mes buvome pasiruošę“, – pridūrė jis.

J. Bidenas ypač gyrė ukrainiečius, kurie priešinasi rusams.

V. Putinas „manė, kad gali įsiveržti į Ukrainą ir pasaulis nesipriešins. Vietoj to, jis susidūrė su stiprybės siena, kurios jis niekada nesitikėjo ir neįsivaizdavo“, sakė J. Bidenas.

„Jis susidūrė su Ukrainos žmonėmis“, – pridūrė jis.

Abiejų partijų JAV įstatymų leidėjai atsistoję plojo Ukrainai, atsisukę į Ukrainos ambasadorę Vašingtone Oksaną Markarovą.


Šiame straipsnyje: Joe BidenasJAV prezidentasmetinė kalbakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių