EK siekia, kad tos pačios lyties tėvai būtų pripažįstami visame bloke

Europos Komisija trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kuriomis valstybės narės būtų įpareigotos pripažinti tos pačios lyties tėvų teises, suteiktas kitoje bloko šalyje.

Iniciatyvą, kuria siekiama palengvinti tos pačios lyties šeimų, dar vadinamų vaivorykštinėmis, judėjimą, greičiausiai blokuos Europos Sąjungos narių, tokių kaip Lenkija ir Vengrija, dešiniojo sparno vyriausybės.

„Norime padėti tarpvalstybinėse situacijose atsidūrusioms šeimoms ir vaikams“, – tviteryje rašė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

„Jei esate tėvai vienoje šalyje, esate tėvai kiekvienoje šalyje“, – sakė politikė.

Siūloma sukurti Europos tėvystės pažymėjimą, kuris užtikrintų, kad vienoje šalyje suteiktos teisės būtų pripažįstamos visame 27 valstybių bloke.

„Apskaičiuota, kad yra du milijonai vaikų, kurių teisiniai santykiai su tėvais kitoje valstybėje gali būti atimti“, – sakė už teisingumą atsakingas Europos Komisijos narys Didier Reyndersas (Didjė Reindersas).

„Taip gali nutikti tuomet, kai šeima persikeltų į valstybę narę, kuri nepripažįsta anksčiau nustatytos tėvystės“, – pridūrė D. Reyndersas.

Kad iniciatyva įsigaliotų, jai turi pritarti visos valstybės narės, tačiau tam priešinasi bloko konservatyvios valstybės.

Praėjusiais metais Europos Parlamentui parengtoje ataskaitoje teigiama, kad 11-oje ES šalių vaiko tėvais teisiškai negali būti pripažintos dvi moterys arba du vyrai.

ES valstybėms buvo iškeltos bylos dėl atsisakymo pripažinti tos pačios lyties porų tėvystės teises.

Praėjusiais metais bloko aukščiausiasis teismas nusprendė, kad Bulgarija privalo išduoti asmens tapatybės dokumentą pilietybės neturinčiam tos pačios lyties asmenų poros, kuri Ispanijoje išduotame gimimo liudijime buvo nurodyta kaip tėvai, kūdikiui.

LGBTIQ+ organizacijos palankiai įvertino šį pasiūlymą, nes jis yra labai svarbus, siekiant „vienodos apsaugos visiems vaikams Sąjungoje“.

„Užtikrinti, kad vaikų tėvai būtų visiškai pripažįstami, kai jie keliauja po ES, yra esminė jų interesų ir pagrindinių teisių sąlyga“, – sakė LGBTIQ teisių asociacijos „ILGA Europe“ vykdomoji direktorė Evelyne Paradis (Evelin Paradi).

„Turint teisinį tikrumą dėl pripažinimo, sumažės rimtų rūpesčių ir problemų, su kuriomis susiduria vaivorykštinės šeimos, keliaudamos ar persikeldamos į ES“, – patikslino E. Paradis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
Aš už litex reikia referendumo.

jo

jo portretas
Peržengė raudoną liniją - reikalingas referendumas dėl išstojimo iš ES (LitExit)!

bevardis

bevardis portretas
siaubas-be komentaro, protas nebenori jiems tarnauti, jis pabėgęs ir nėra vilties, kad sugrįžtu į jų smegenis,apsigyveno šiknoj ir iš ten nebeislys
VISI KOMENTARAI 64
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių