E. Snowdeno tėvas jį vadina šių laikų JAV patriotu

JAV žvalgybinę informaciją nutekinusio bėglio Edwardo Snowdeno (Edvardo Snoudeno) tėvas antradienį parašė sūnui ir pavadino jį „šių laikų Paulu Revere'u (Polu Reveru)“, gelbėjančiu amerikiečius nuo tironiškos vyriausybės.

Lonas Snowdenas (Lonas Snoudenas), rašydamas su pilietinių laisvių teisininku Bruce'u Feinu (Briusu Feinu), pasitelkė Amerikos revoliucijos dvasią, gindamas savo sūnų dėl „atsisakymo nusilenkti vyriausybės nusikaltimams ar neteisybei“.

30 metų E.Snowdenas tarptautinį triukšmą sukėlė praėjusį mėnesį, kuomet, kaip Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) kontraktininkas, atskleidė detales apie JAV žvalgybos programas, pagal kurias renkami telefoniniai ir interneto duomenys.

E.Snowdenas tebėra įstrigęs Maskvos oro uosto tranzitinėje zonoje. Jis prašo politinio prieglobsčio įvairiose valstybėse, kad nepatektų JAV valdžiai, kuri jam pateikė kaltinimus šnipinėjimu.

Tėvas pareiškė savo paramą sūnui ir sakė: „Tu esi šių laikų Paulas Revere'as, kviečiantis Amerikos žmones stoti prieš didėjantį tironijos pavojų ir vienos institucijos vyriausybę“.

P.Revere'as buvo Bostono sidabrakalys ir pramonininkas, kuris 1775 metų balandį po garsiojo nakties jojimo pranešė kolonijinėms sukarintoms draugovėms apie britų pajėgų artinimąsi.

„Tai, ką padarei ir darai, pažadino Kongreso priežiūrą žvalgybininkų bendruomenės (atžvilgiu) iš gilaus miego ir jau privertė pateikti Kongresui korekcinį įstatymą piktnaudžiavimams šnipinėjimu apriboti“, - rašė L.Snowdenas ir B.Feinas.

Jie taip pat sukritikavo prezidentą Baracką Obamą (Baraką Obamą) už tai, kad jo administracija anuliavo E.Snowdeno pasą. Dėl to jis nebegali keliauti.

„Civilizuotos pasaulio šalys praktiškai sutaria, kad bepilietybė neturi būti primetama kaip bausmė už nusikaltimą“, - rašė jie ir pasirėmė 1958 metų JAV Aukščiausiojo Teismo byla „Tropas prieš Dullesą (Dalesą)“.

L.Snowdenas ir B.Feinas, kuris praėjusią savaitę išdėstė teisingumo ministrui Ericui Holderiui (Erikui Holderiui) E.Snowdeno sugrįžimo į JAV sąlygas, sakė, kad „nepavargdami“ stengsis šviesti amerikiečius apie jų pilietinių laisvių mažinimą.

Vyresnysis Snowdenas ypač piktinosi Nacionalinės žvalgybos direktoriumi Jamesu Clapperiu (Džeimsu Klaperiu), kurį apkaltino „stulbinamu melavimu“ liudijant Kongresui apie JAV vykdomo stebėjimo mastą.

Demokratų senatoriaus Rono Wydeno (Rono Vaideno) kovo mėnesį paklaustas, ar NSA renka „kokius nors duomenis“ apie milijonus amerikiečių, J.Clapperis atsakė: „Ne, pone, nerenka ... Sąmoningai - ne“.

L.Snowdenas kritikavo B.Obamą už tai, kad jis viešai nepasmerkė savo žvalgybos vadovo pareiškimo.

Neseniai duodamas interviu „The Washington Times“, L.Snowdenas sakė, jog iš pradžių nusivylė tuo, kad jo sūnus sulaužė slaptumo priesaiką, bet vėliau ėmė vertinti tai nevienareikšmiškai.

„Jei mano sūnus matė informaciją, kuri vertė jį manyti, kad pažeidžiama JAV konstitucija, tada nesankcionuotas slaptos informacijos paskelbimas tikrai nėra nekonstitucinis“, - sakė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

rita

rita portretas
Mes vingių jonų ir paskenduolių-veronikų palikuonys-gali šrikti ant galvų, kentėsim ir tylėsim. Bet ten normalūs žmonės gyvena-ir Wiklyksas ir dabar snowdenas, viską valdžia nuskandina, o žmonės tyli? ką amerikonai nebekovoja už savo teisęs, prieš išpampusią korumpuotą valdžią? kodėl?

dfjhndsvkj

dfjhndsvkj portretas
Tas Snowdenas idiotų idiotas. Sumanė tapti didvyriu, išgarsėti...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių